7 Kişilik Otomobiller

7 kişilik otomobiller, özellikle de kalabalık ailelerin en sık tercih ettiği araç türlerinden biridir. Bununla beraber, büyük ve heybetli görünüme sahip olan araçlardan hoşlanan kişilerin de 7 kişilik araçları tercih ettiği bilinir. 7 kişi alan araçlar, daha önce sık üretilmiyor olsa da şimdilerde birçok farklı firma tarafından üretilmeye ve satışa sunulmaya devam etmektedir. Üstelik, söz konusu araçların birden fazla avantajlı özelliği vardır. 7 kişilik otomobil türleri ise, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Skoda Kodiag
  • Peugeot 5008
  • Land Rover
  • Audi Q7
  • Volvo XC
  • Citroen Grand C4
  • Kia Sorento
  • BMW X7

Yukarıda verilen yeni nesil araçların tamamı, 7 kişi alma kapasitesine sahiptir. Ancak araçların fiyatları, modeline ve markasına göre farklılık göstermeye devam edebilir.

7 Kişilik Otomobiller
7 Kişilik Otomobiller

Başlıklar

7 Kişilik Otomobil Avantajları

7 kişilik otomobil avantajları, en çok kalabalık aileler için geçerli gibi gözüküyor olsa da yoğun ve iş yükü olan bir işte çalışan kişilerin de bir hayli işine yarayacaktır. Özellikle de yük taşıma gibi işlemleri yapması gereken kişiler, 4 yerine 7 kişilik araçlardan tercih ederek; işlerini çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde çözüme kavuşturmaya özen göstermektedir. Bununla beraber, yerden yüksekliği çok fazla olduğu için; kapasite konusunda da avantajlıdır. Fazla kiloyu rahatlıkla taşıma özelliğine sahip olan araçlar; yeni nesil üretim oldukları için, otomatik olanlarına ulaşım sağlanması da çok kolaydır. Üstelik bu araçların, satış ve tercih edilme oranları da git gide yükselmeye devam etmektedir. Bunun sebebi ise; yeni nesil özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

7 Kişilik Araçların Özellikleri

7 kişilik araç özellikleri, kilo avantajlarının yanı sıra; otomatik özellikleri ile de alakalıdır. Örneğin; araçların, kendiliğinden kurulu olan navigasyon sistemleri bulunmaktadır. Navigasyon sistemi, araçların en önemli ve kişiye güven veren özelliklerinden bir tanesidir. Bununla beraber, araç kamerası gibi seçeneklerin de 7 kişilik araçların içerisinde kullanılmaya devam ettiği bilinir. Bununla beraber, 7 kişilik araçlarda, yokuş çıkma olasılığı da daha yüksektir. Bunun sebebi ise; yerden yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda, 7 kişilik araçların; hız oranı da standart araçlara nazaran daha fazladır. Bu durum ise; kişinin yetişmesi gereken iş durumlarında, kolaylık elde etmesine yardımcı olacaktır.

7 Kişilik Araç Fiyatları

7 kişilik araç fiyatları, çok yüksek olmasa da 4 kişilik araçlara nazaran daha yüksek fiyatlara sahiptir. Bunun sebebi ise, araçların 7 kişilik olmasının yanı sıra, sahip olduğu özelliklerden de kaynaklanmaktadır. 7 kişilik araçlara tanımlanan akıllı özellikler, kaza riskini en aza indirdiği gibi; kapasite konusunda da olumlu yönde bir artışın yaşanmasına yardımcı olur. Tüm bu hususlar göz önünde bulundurulduğunda ise, yoğun iş temposuna sahip olan kişiler ve kalabalık aileler; 7 kişilik araçlar satın almaktadır. Üstelik araçların fiyatları da, markaya bağlı olarak değişmektedir.

Yorum yapın