Alfa Romeo 147 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en güzel otomobillerini ürettiği varsayılan Alfa Romeo 147 nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Volkswagen Golf ve BMW 1 serisi ile rekabet etmek isteyen Alfa Romeo, eskiyen 146’nın yerine yeni modeli 147’yi tanıttı ve 2000 yılında satışa sundu. Ancak Türkiye’de 2002 yılında satılmaya başlamıştır. 2004 yılında makyajlı kasası üretildikten sonra 2009 yılında satıştan kaldırılmıştır.

Başlıklar

Alfa Romeo 147 Nasıl Bir Araba?

Tasarım olarak çağının ilerisinde bir otomobildir. Donanım olarak “Black Line, Collezione, Distinctive, Progression” paketleri vardır. ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, dijital klima, elektrikli camlar, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı gibi özellikleri vardır. C segmentinde olan 147’nin Türkiye’de 2 farklı motor ile satılmıştır. Motor teknik özelliklerine bakacak olursak

1.6 TwinSpark Benzinli : 120 beygir ve 146 Nm tork güç üretmektedir. Alfa Romeo’nun muhteşem performanslı bir motorudur. LPG ile uyumlu bir motor olup şehir içinde 11.5, şehir dışında ise 6.5 litre yakıt tüketimi vardır.

2.0 TwinSpark : Yüksek güç ve hız severler tarafından tercih edilebilir. 150 beygir ve 181 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 12.2, şehir dışında ise 7 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur.

Alfa Romeo 147’nin 2.0 motorlarında Selespeed adı verilen, yarı otomatik şanzımanlı seçenekleri de mevcuttur.

Alfa Romeo 147 Kullanıcı Yorumu

1 yıl boyunca bir 147 sahibi oldum. İlk olarak içinden başlayacak olursak, premium bir otomobile bindiğinizi hemen anlıyorsunuz. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi gerçekten üst düzey. Ayrıca 147’nin o tok kapı sesi ve verdiği güven çoğu otomobilde yoktur. Ön tarafının genişliği ve arka diz mesafesi yeterli seviyededir. 120 beygirlik motoru şehir içinde harika işler çıkarıyor. Ben en çok ara hızlanmalarını hayran kalırdım. Bu TwinSpark motor yola çıktıp gaza yüklendiğiniz anda sizi koltuğa yapıştırırdı. Kliması çok başarılı arabanın içini kısa süre içerisinde buz gibi yapardı. Bir diğer artı özelliği ise frenleri. Bir çok araba kullanmama rağmen 147, frenleme konusunda en başarılı olanlardan bir tanesidir bana göre. Uzun ve yüksek hızlarda ise tam bir canavar. 180 km/s hızla giderken bile verdiği güven hissini kaybettirmiyor. Yol tutuş olarak ta çok üstün bir otomobil. Bu konuda, rakipleri olan Focus, Golf ve BMW 1’den daha iyi diyebilirim. Ben 1 yıl boyunca kullandım ve bana herhangi bir sorun çıkarmadı.

Alfa Romeo 147 Alınır Mı?

Fiyat Performans açısından baktığımız zaman Alfa Romeo 147, bana göre alınabilecek en iyi otomobillerden bir tanesi. Alfa Romeo kalitesi zaten tartışılmaz. Yedek parçalarını bulmak ise çok zor değil. Ben aradığım her şeyi kolaylıkla buluyordum. İkinci el piyasasının zayıf olduğunu unutmayın. Şöyle temiz bir tanesi alınıp uzun yıllar güzelce kullanılabilir.

otomobilweb

Yorum yapın