Alfa Romeo 159 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Alfa Romeo 159 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Alfa Romeo’nun d segmenti otomobili 159 nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Alfa Romeo 159 kullanıcı yorumuna ve hakkında bilgilere yer vereceğiz.

Alfa Romeo her zaman dünyanın en güzel tasarımlı otomobillerini üreten bir markadır. Her dönem ürettiği otomobiller dünyanın en güzel otomobilleri olarak anılır. Hatta bazı farklı markalar Alfa Romeo’nun tasarımının üstünlüğünü kabul ederek reklamlarında bile yer vermiştir. 159 modeli de tasarım olarak üretilmiş güzel modellerden bir tanesidir. 2006 – 2011 yılları arasında satılmış olup, daha sonra yerini Giulia modeline bırakmıştır.

Alfa Romeo 159 Nasıl Bir Araba?

D segmenti sedan bir araç olan 159, gerçekten çok güzel bir arabadır. Bende 4 yıldır bunlardan bir tanesini kullanıyorum ve hayatta satmayı düşünümüyorum. Rakipleri olan diğer d segmenti otomobillerden fazlası var eksiği yoktur. Distinctive, Distinctive Plus ve Progression donanım paketleri vardır. En full donanım paketi olan Distinctive Plus’ta “ABS, EBD, ESP, 10 hava yastığı, dijital klima, hız zabitleyici, yol bilgisayarı, ön ce arka kol dayama ve xenon farlar ” bulunmaktadır. 159’da 6 ileri manuel ve 6 ileri 6 ileri Q-Tronic  otomatik şanzıman seçenekleri vardır. 159 motor teknik özellikleri ise şu şekilde

1.8 Benzinli : 140 beygir ve 175 Nm tork güç üreten 4 silindirli bir motordur. Çok fazla tutulmamıştır ve az sayıda satılmıştır. Şehir içinde 10.5, şehir dışında 6.3 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile çok uyumlu bir motor değildir.

1.9 JTD Dizel : Benimde sahibi olduğum çok performanslı ve güçlü bir motordur. 150 beygir ve 320 Nm tork güç üretmektedir. Ancak yakıt tüketimi biraz fazladır. Şehir içinde 10, şehir dışında 5.5 litre yakıt tüketmektedir.

Alfa Romeo 159’da ayrıca 1.9 JTS ve 2.4 JTD motor seçenekleri de vardır.

Alfa Romeo 159 İçi

Alfa Romeo 159 İçi

Alfa Romeo 159 Kullanıcı Yorumu

Yaklaşık 4 yıl oldu bir Alfa Romeo 159 kullanıyorum ve aracımdan çok memnunum. İçerisinde birinci sınıf kaliteli malzeme kullanılmıştır. İçi oldukça geniştir. Arka diz mesafesi öyle uzundur ki ön koltuğu en arkaya kadar ittirdiğimde yine de sığabiliyorum. Koltuklarında kullanılan deri döşemeler kaliteli olduğu için soyulma falan olmuyor. Şehir içinde performansı gayet güzeldir. Örneğin ışıklarda dururken yeşil yandığında gaza yüklenirsem tüm arabaları geçip gidiyorum. Motor sesini biraz içeri alıyor ama yol ve rüzgar sesini asla almıyor. Çok defa uzun yola gittim ve bir kere bile bana sorun çıkarmadı. Yol tutuşu çok üstündür. Çok yüksek hızlarda virajlara giriyorum arkasını çok güzel topluyor.  Bir defasında 220 km/s hıza çıktım ve harika bir şekilde yola basıyor. Adeta yer uçağı gibi bir araba. Frenleri o kadar güçlü ki, ani frenlemelerde insanın içini dışına çıkarıyor. Kliması buz gibi soğutuyor. Kısacası bir otomobilde olabilecek tüm kaliteli şeyler Alfa Romeo 159’da toplanmış diyebilirim.

Alfa Romeo 159 Arkadan Görünüşü

Alfa Romeo 159 Arkadan Görünüşü

Alfa Romeo 159 Alınır Mı?

Evet bu kadar yeni ve donanımlı olup, bu kadar ucuza başka D segmenti otomobil bulamazsınız. Rakipleri olan diğer d segmenti otomobillerden hiç bir eksiği yok. Oldukça kaliteli bir otomobil. Yedek parçaları motor ve mekanik aksamda çok pahalı değil. Ama kaporta ve plastik aksam parçaları biraz pahalı. Temiz kullanılmış bir tanesi daha uzun yıllar kullanılabilir. İkinci el piyasası yavaştır.

Yorum Yap