Altı Yüksek Arabalar – Tüm modeller

Okunuyor Altı Yüksek Arabalar – Tüm modeller

Altı yüksek arabalar denilince birçok kesme hitap ettiği bilinmektedir. Özellikle genç kesimin severek tercih ettiği araç modelidir. Ülkemizde yer alan karayollarının genel olarak çok sağlıklı olmamasından ötürü yere yakın olan araçlar zaman içerisinde ciddi sıkıntılarla yüz yüze olmaya neden oluyor. Bu yüzden genel olarak altı yüksek olan arabalar tercih edilir.

Altı yüksek arabalar listesi incelenecek olduğu zaman ilk sırada Dacia Sandero yerini alıyor. Son zamanlarda ülkemizin en çok satın alınan araçları arasında yer alırken fiyatları ile de göz dolduruyor. Yerden yükseklik konusunda yeteri hazzı vermesinin yanı sıra parçaları da çok ucuz olmasından ötürü en çok tercih edilenler arasındadır. Araçta 5 tane koltuk olmasından ötürü aile aracı olarak rahat bir şekilde kullanılabiliyor.

Yerden Yüksek Otomobiller

Yerden yüksek otomobiller konusunda tercih edilen araçlardan birisi de Chevrolet Aveo yerini alıyor. Son zamanlarda dikkat çekecek oranlarda satışı olan bu araç B segment içerisinde yer alıyor. Taşıma kapasitesi konusuna büyük avantajları beraberinde getirmesinden dolayı en çok tercih edilen seçenekler arasında gözleniyor. Fiyat performans incelenecek olduğu zaman istekleri rahat bir şekilde sunması kullanıcıların bu tarz araçlara yönelmesine olanak sunuyor.

Altı yüksek arabalar arasında bir dikkat çeken model olarak da Renault Symbol – Clio geliyor. Firma genelinde en çok satın alınan araçlardan bir tanesidir. Ülke şartlarında kullanımı rahat ve pratik olmasının yanı sıra bagaj konusunda da tatmin edici özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Herkesin rahat bir şekilde kullanabileceği bir araç olurken yerden yüksekliğinden dolayı hissedilmeyen rahat bir yolculuk keyfi sunacak araçlar arasında yerini alıyor.

İlginizi çekebilir: Hangi Hatchback Araba Alınır?

Altı Yüksek Ucuz Arabalar

Altı yüksek ucuz arabalar daha çok ikinci el araçlarda meydana gelen fahiş fiyat artışlarından ötürü ülkemizdeki araç sahibi olmak isteyen kişilerin zor durumda kalmasına neden oldu. En çok da ÖTV ardından vergilerin çok yüksek konumlara gelmesi ülkemizde daha önceden uygun fiyatlar ile satın alınan araçların şimdilerde çok pahalı konumlarda olmasına neden oldu. Fakat hem ucuz hem de yüksek araç arayanlar için birçok farklı model de yer alıyor. Bu modeller incelenecek olduğu zaman;

  1. Renault Symbol
  2. Renault Clio
  3. Dacia Sandero
  4. Chevrolet Aveo olarak gözleniyor.

Hem fiyat açısından çok uygun olmaları hem de satış oranlarının çok yüksek olduğu gözleniyor. Daha çok ülkemizde bu araçlar olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmamak için alındığı biliniyor.

Alti-Yuksek-Arabalar-Tum-modeller

Altı Yüksek Arabalar – Tüm modeller

Altı yüksek arabalar yanı sıra geniş araç tercih edilmesi daha çok aileler tarafından oluyor. Bu araçlar arasında birçok ürün gözlenirken fiyat konusunda sundukları alternatifler ile öne çıkanlar;

  1. Nissan Qashqai
  2. Fiat Freemont modellerinin daha çok ön planda yer aldıkları da gözlenenler arasındadır.

Yorum Yap