Araba Giderken Neden Tekleme Yapar? (Dizel, Benzinli, Otomatik)

Okunuyor Araba Giderken Neden Tekleme Yapar? (Dizel, Benzinli, Otomatik)

Araba giderken neden tekleme yapar sorusu özellikle de bu sorunu yaşayan kişiler tarafından araştırılmaktadır. Meydana gelen teklemeler motorun yanma odasında gerçekleşen ateşlemenin yanlış zamanda oluşması sebebiyle meydana gelmektedir. Bu nedenle de arabalarda teklemeye neden olan durumlar ateşleme sisteminde meydana gelen sorunlar anlamını taşımaktadır. Bu sorunun giderilmesi adına aracın ateşleme sisteminde meydana gelen sorunların giderilmesi gerekmektedir. Sorunların giderilmesi ile birlikte arabalarda meydana gelen tekleme sorunu da sona ermektedir.

Araba Tekleme Sorunu Olunca Ne Yapılmalıdır?

Özellikle de yaşayan kişiler araba tekleme sorunu ve çözümünü merak etmektedir. Bu sorun arabaların ateşleme sisteminde meydana gelen sorunlar nedeniyle oluşmaktadır. Yani bir diğer anlamı ise tekleme demek motorun çalışma stabilitesinin bozuk olduğu anlamına gelmektedir.

Arabalarda meydana gelen bu teklemeler durumunda söz konusu arabalara gaz verildiğinde de sorun kendisini göstermektedir. Bu sorunun çözülmemesi durumunda araçlarda daha ciddi sorunlar meydana gelebilmektedir. Araçları bu şekilde kullanmak motor takozlarının da hasar almasına neden olabilmektedir. Aynı zamanda motor içerisinde kurum birikimi de bu sorunun beraberinde gelebilmektedir.

Bu nedenle de araçlarında tekleme meydana gelen kişilerin dizel, benzinli ya da otomatik fark etmeksizin hemen servise götürmeleri gerekmektedir. Böylelikle de arızayı meydana getiren parçanın bulunarak değiştirilmesi önem taşımaktadır. Bu şekilde araçlarda farklı sorunların da meydana gelmesinin önüne geçilmektedir.

Araba-Giderken-Neden-Tekleme-Yapar

Araba Giderken Neden Tekleme Yapar? (Dizel, Benzinli, Otomatik)

İlginizi çekebilir: Kia Stonic Nasıl Bir Araba, Alınır mı? Kullanıcı Yorumları

Araba Tekleme Her Zaman Sorun Olur mu?

Arabalarında tekleme meydana gelen kişiler bu durumun her zaman bir sorun olup olmadığını da merak etmektedir. Teklemeler her zaman bir sorun teşkil etmemektedir. Araba tekleme nedenleri bazı durumlarda zararsız nedenler de olabilmektedir. Bazı durumlarda devirsiz vites değiştirmek de arabalarda tekleme durumuna yol açabilmektedir. Bu anlarda araçlardaki motor zorlanır ve teklemeye neden olur. Ancak bu durum bir sorun teşkil etmemektedir. Yine de bu duruma dikkat etmek de önem taşımaktadır. Çünkü devirsiz şekilde vites değiştirmek motora fazladan yük binmesine neden olmaktadır. Bu durum da araçta ileriye dönük sorunları medyana getirebilmektedir. Aynı zamanda yakıt tüketiminin de daha fazla olmasına sebebiyet vermektedir.

Araba Tekleme Çözümü Nasıldır?

Tekleme sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler araba tekleme sorunu çözümü nasıldır sorusunun cevabını araştırmaktadır. Bu sorunların çözümleri için ilk olarak motor kaputu altında yer alan ateşleme elemanlarının kontrolleri yapılmaktadır.

Araba-Giderken-Neden-Tekleme-Yapar-Dizel-Benzinli-Otomatik

Araba Giderken Neden Tekleme Yapar? (Dizel, Benzinli, Otomatik)

Bunun ardından ise araçlarda yer alan soketler kontrol edilmektedir. Bu parçaların gevşemesi durumunda da araçlarda tekleme meydana gelebilmektedir. Sıkıştırılmasıyla birlikte sorun direk olarak ortadan kalkmaktadır. Bu kontrollerin sağlanması ardından araç çalışır vaziyetteyken buji kabloları kontrolleri sağlanır. Burada kablolar sırasıyla sökülerek motordaki ses değişimleri gözlemlenir. Eğer sorunlu bir kablo varsa değiştirilerek sorun kökten çözülebilmektedir. Kısacası tüm ateşleme sisteminin kontrolleri sağlanmalı ve gerekli çözümlerin uygulanması gerekmektedir.

 

Yorum Yap