Araba Ön Camı Ne Kadara Değişir? Ön Cam Fiyatları

Okunuyor Araba Ön Camı Ne Kadara Değişir? Ön Cam Fiyatları

Arabaların ön cam fiyatları ne kadardır. Araba ön camı ne kadar fiyata değiştirilir? Araba camı değişimi ne kadar sürer? Araba ön camı nasıl değiştirilir? Tüm bu sorulara yanıt arayacağız.

Otomobiller sürekli ön tarafa doğru ilerledikleri için yoldan gelebilecek sert cisimler genelde ön cama vururlar. Arabaların ön camları, arka ve yan camların tersine tek bir darbeyle kolay kolay kırılmayacak kadar güçlü bir malzemeden yapılmıştır. Ön cama darbe geldiği zaman tek seferde kırılması çok zordur. Bu da sürücü ve yolcuların güvenliği açısından çok önemlidir.

Aracınızın ön camında oluşan bir çatlak veya kırılma sonucunda, aracınız büyük ihtimal muayeneden geçemeyecektir. Zaten sürücünün görüş açısına giren her türlü çatlak ve kırık Tüvtürk muayenesinde ağır kusur olarak geçmektedir.

Bu sebeple araç sahipleri araçlarını muayeneye götürmeden önce ön camında çatlak veya kırık varsa bunu çözmelidirler.

Araba Ön Cam Fiyatları Ne Kadar?

Burada her marka ve modelin cam fiyatlarını yazmamız çok zor. Ancak marka ve modele göre araç ön camı 600 ile 20.000 lira arasında değişen fiyatlara satılmaktadır. Ortalama bir otomobil için (ford focus, toyota corolla, honda civic, Renault megane vb.) ön cam fiyatları 700 ile 1000 lira arasındadır. Ancak ön camında rezistans ve gece görüşü, head-up display gibi özellikler bulunabilmektedir. Bu araç ön camının fiyatlarını artırmaktadır.

Araba Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

Aracınızın ön camını değiştirmek bilgi gerektiren bir işlemdir. İlk olarak cam silecekleri dibinden sökülür. Ardından cam fitilleri sökülür. Ancak cam fitil sökülünce çıkmaz. Çünkü camın oraya yapışması için silikon sıkılmıştır. Bir ince iplikle silikon kesilir. Ardından ön cam yerinden sökülür. Söküldükten sonra camın geleceği kenarlar ince zımpara ile iyice temizlenir. Ardından cam silikonu çekilir. Daha sonra yeni camın fitilleri takılır ve ön cam yerine yerleştirilir.

Ön Cam Ne Kadara Değiştirilir?

Aracınızın ön camını aldığınız yerde değiştirmeniz durumunda cam fiyatının üstüne 100 lira işçilik ücreti alırlar. Ancak ön camı siz temiz etmeniz durumunda camcı 150 lira işçilik ve metresi 25 liradan fitil ücreti alır. Bir ön cama yaklaşık olarak 2,5 metre fitil gitmektedir.

Yorum Yap