Arabamı Nasıl Kolay ve Çabuk Satarım

Okunuyor Arabamı Nasıl Kolay ve Çabuk Satarım

Arabası olan herkes zamanla aracını değiştirmek ister. Bazıları model yükseltmek için bazıları da model küçültmek için araçlarını satmak isterler. Peki ya bir otomobil nasıl hızlı ve çabuk satılır? Aracınızı kolayca nasıl satabilirsiniz.

Araba almak kadar satmakta zor bir işlemdir. Bazı araçlar hemen satılırken bazı araçlar çok zor satılmaktadır. Ancak satılmayacak hiç bir araba yoktur. Yeter ki aracınızı nasıl satacağınızı bilin.  İlk olarak aracınızı satmaya karar verdiğinizde eksiklerini ve artılarını kesinlikle bilin. Daha sonra aracınızı satmak için ilan verebilirsiniz. Aracınız çabuk satmak için yapmanız gerekenlere bir göz atalım.

Satmadan önce ilk yapmanız gereken şey fiyat belirlemektir. Fiyat belirlerken kafanızda bir dip rakam bulundurun. Ayrıca pazarlık payını mutlaka göz önünde bulundurun. Kimse pazarlık yapmadan araba almak istemez. Ayrıca ilan verirken arabanızın eksiklerini de artılarını da ilana yazın. Aracınızın her açıdan içinin ve dışının fotoğrafını yükleyin. İnsanlar görmediği arabayı almak istemezler.

1- Çevrenize Haber Verin

Aracınızı satacağınızı iş arkadaşlarınıza, akrabalarınıza ve komşularınıza yani çevrenize söyleyin. Zaten kulaktan kulağa yayılacaktır ve araba arayan birisi sizi bulacaktır.

2- Arabanıza Satılık İlanı Yapıştırın

Aracınızın arka camına ve arka sağ ve sol camlarına içten aracınızın modeli, kilometresi ve telefon numaranızı yazın yapıştırın. Sonuçta siz trafikte gezdiğiniz sürece aracınızdaki ilan diğer kişilerin dikkatini çekecektir.

3- Sahibinden.com Sitesine İlan Verin

Türkiye’nin en büyük ilan sitesidir. Son günlerde ziyaretçi sayısı azalmış olsa da yine de en güçlü satılma yoludur. Araba alacak hemen herkes sahibinden.com sitesini ziyaret eder ve istediği arabayı arar. Sizde aracınızla ilgili her şeyi yazarak ilan verin.

4- Diğer Araba İlan Sitelerine İlan Verin

arabam.com ve araba.com sitelerine de ilan verin. Ziyaretçi sayısı çok değildir ancak satmak için yine de ilanınız bulunsun.

5- Facebook Marketplace İlanı Verin.

Facebook’ta mutlaka aracınızın ve şehrinizin otomobil ilan grupları ve sayfaları vardır. Buralara üye olduktan sonra aracınızı buradan ilana verin. Zaten facebook marketplace da yayınlanacaktır. Şuan için Türkiye’nin en büyük otomobil satış platformudur ve diğer tüm siteleri geride bırakmıştır. Bende son iki arabamı sadece marketplace’a ilan vererek sattım.

otomobil web

Yorum Yap