Arabayı Parçalayıp Satmak Daha Mı Kârlı

Okunuyor Arabayı Parçalayıp Satmak Daha Mı Kârlı

İnternette çıkma parçalar satan siteleri muhakkak görmüşsünüzdür. Peki ya arabayı parçalara ayırıp satmak daha mı kârlıdır. Araba parçalanıp nasıl satılır? Araba parçalamadan önce ne yapılması gerekmektedir.

Elinizde bir otomobil var ve bunu satmak istiyorsunuz. Ancak arabayı parçalara ayırarak satmak daha kârlı bir işlemdir. Örneğin elinizde parçası çok bulunan bir otomobil olduğunu farz edelim. Mesela Daihatsu applause olsun bu aracımız.  Tüm parçalarının sorunsuz ve sağlam olduğunu da biliyoruz. Bu aracı günümüz itibariyle tek parça halinde satmaya kalksanız 20-25 bin lira arasında bir paraya satabilecekseniz. Bu arabanın parçaları her yerde kolay kolay bulunmadığı için, çoğu kişi çıkma parça aramaktadır. işte bu noktada parça arayanlar size ulaşıp almak isteyeceklerdir.

Arabayı parçalamadan önce yapmanız gereken şey, trafiğe giderek arabayı trafikten düşürmeniz gerekiyor. Aracınız trafikten çekildikten sonra aracınızın parçalarını saklayabileceğiniz bir ortama ihtiyacınız var. Çünkü bazı parçalar aylarca sizin elinizde kalacak. Hatta bazılarını hiç satamayacaksınız bile. Bu sebeple kuru ve nemsiz bir yerde aracın parçalarını ayırın.

Ülkemizde bulunan her marka ve model arabanın facebook sayfaları bulunmaktadır. Bu sayfalara abone olup sürekli olarak takip etmelisiniz. Parça isteyen olursa elinizde bulunduğunu hemen bildirmelisiniz. İkinci bir iş ise parçalara fiyat belirlemektir. Bu parçalara fiyat belirlerken aracınızın marka ve modeline en yakın bir tutulan arabayı bulup yedek parça fiyatlarının analizini yapmalısınız.

Bir arabayı tek başına 20 bin liraya satıyorsanız, parçaladığınızda 35-40 bin lira kazanabilirsiniz. Ancak bunun için vaktiniz ve parçaları saklayabilecek uygun bir yeriniz olması gerekiyor. Aracınız kaza yaptıysa ve tamiri için çok para gerekiyorsa, sağlam parçalarını satarak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Yorum Yap