Audi 100 Serisi Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Audi 100 Serisi Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Audi’nin E segmenti otomobili olan 100 Serisi nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Audi 100 serisi kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Audi, efsanesini başlatan ilk otomobillerden bir tanesi olan 100 serisi ülkemizde ilk olarak 1980 yılında satılmaya başlamıştır. 1994 yılında satıştan kaldırılarak yerini Audi A6’ya bırakmıştır.

Audi 100 Serisi Nasıl Bir Araba?

Lüks sınıf otomobillerden bir tanesi olan 100 serisi, tasarım olarak küçük kardeşi 80 serisi ile büyük benzerlikler göstermektedir. Donanım, konfor ve lüksün bir araya geldiği bir otomobildir. Gemi gibi araba tabirini kullanabileceğimiz arabalardan bir tanesidir. Üretildiği yıllarda en lüks otomobillerden bir tanesiydi. Donanım olarak “ABS, sürücü hava yastığı, sunroof, klima, dört cam otomatiği, elektrikli aynalar ve arka kol dayama” gibi pek çok özelliği bulunmaktadır. 100 Serisinin 1.6, 1.9, 2.0, 2.0 D, 2.0 Quattro, 2.3 ve 2.5 TDI motor seçenekleri vardır. Ayrıca 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman vites seçenekleri de mevcuttur.

Audi 100 Serisi Kullanıcı Yorumu

Bunlardan bir tanesini merak edip almışlığım vardır. İçine oturduğunuz zaman kaliteyi hemen hissediyorsunuz. içi gerçekten çok geniş bir otomobildir. Arka diz mesafesi makam ayarında geniştir. İçinde kullanılan malzeme kalitesi gerçekten üst düzeydir. Ön göğüs ve kapı kollarında deri kaplama kullanılmış. Şehir içi ara hızlanmalarda motor performansı çok iyidir. Uzun yol ve yüksek hızlarda yola adeta yapışıyor. Frenleri çok kaliteli bir arabadır. O yıllarda üretilen en güçlü frenlere sahip otomobillerden bir tanesidir. Rakibi olan Mercedeslerden hiç bir eksiği yoktur. Kliması bakımlı ise üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala daha arabanın içini buz gibi yapıyor. Koltuklarında birinci sınıf sünger malzeme kullanılmış ve çok rahat. Biraz geniş ve uzun bir otomobil olduğu için park etmekte sorunlar yaşatabiliyor.

Audi 100 Serisi Alınır Mı?

Çok kaliteli bir otomobil olmasına rağmen sıfır olarak satıldığı dönemlerde bile ülkemizde çok fazla tutulmamıştır. Bu sebeple yedek parçalarını bulmak özellikle küçük şehirlerde sorun olabiliyor. Ama Ankara, İstanbul gibi büyük yerlerde rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ancak yedek parçaları çok astronomik rakamlara satılıyor. İkinci el piyasası ise çok yavaştır. Ancak bu paralara alabileceğiniz en konforlu ve lüks otomobillerden bir tanesidir. Alırken başta elektrik aksamı olmak üzere çok iyi göstermeniz gerekiyor. Ya değilse çalıştığı süre kadar sanayide yatar.

Yorum Yap