BMW 5.20i E34 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor BMW 5.20i E34 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

BMW’nin e segmenti bir zamanların süper lüks otomobili olan E34 kasa BMW 5.20 nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca BMW 5.20i kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

BMW’nin Dünyanın en iyi en lüks otomobillerini üreten ilk 3 markadan birisi olduğu şüphesizdir. 5 serisi BMW’nin lüks otomobillerinden bir tanesidir ve günümüzde halen daha sıfır olarak satılmaktadır. Biz bu yazımızda E34 kasa BMW 5.20’ye bakacağız. E34 kasa BMW 5.20i 1989 ile 1995 yılları arasında üretilmiştir.

BMW 5.20i E34 Nasıl Bir Araba?

E segmenti olan bmw 5.20i gerçekten güzel arabadır. Özellik olarak ABS, ASR, sürücü ve yolcu hava yastığı, elektrikli camlar ve aynalar, sunroof ve hız sabitleyici gibi özellikleri vardır. 5.20İ’nin manuel ve otomatik vitesli seçenekleri vardır. Ayrıca sedan ve stationwagon kasa tipleri de mevcuttur. 5.20 i’de 150 beygir ve 190 Nm tork güç üreten 6 silindirli 2.0 litre hacimli 24 valf, üstten çift eksantrikli motor kullanılmıştır. LPG ile uyumlu olmayan bir motor olup, şehir içinde 13.5, şehir dışında 7.5 litre yakıt tüketmektedir.

BMW 5.20i E34 Kullanıcı Yorumu

Bu arabayı alman önce BMW kalitesine güvenerek çokta araştırma yapmadan aldım. Zaten BMW ne kadar kötü olabilir ki diye düşünmüştüm. İlk olarak içinden başlayalım. Gerçekten kaliteli bir malzeme ve işçilik kullanılmış. İçerisi çok geniştir. Arka diz mesafesi yeterli seviyededir. Koltuklarında kullanılan sünger hem yumuşak hem de kalitelidir. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala bir ezilme, sol olmuyor. Bende bulunan modelinde dijital klima bile vardı. 2.0 litrelik motoru şehir içinde ara hızlanmalarda ortalama bir performans sergiliyor. Öyle çok bir şey beklemeyin. Uzun yol ve yüksek hızlarda ise gayet güzel. Çok defa uzun yola gittim hiç yol yorgunluğu gibi şeyler hissetmedim. Ses yalıtımı gayet başarılıdır. Yol, motor ve rüzgar sesini içeriye çok almaz. Frenleri gayet güçlüdür. Yol tutuşu ise beklediğim daha altında çıkmıştı. Özellikle hafif ıslak yollarda arkasını savurmaya çok meyilli. Otomatik şanzımanı yokuşlarda geri kaçırma yapmıyor.

BMW 5.20i Alınır Mı?

İşte geldik şimdi en can alıcı noktaya. Temiz ve hor kullanılmamış bir 5.20i bulmak samanlıkta iğne aramakla aynı şeydir neredeyse. Bu arabalar çok kurcalandığı için sürekli bir arıza veriyor. Örneğin ABS, bir sebepten ötürü neredeyse hiç çalışmıyor. Yedek parçalarını bulmak zor değil ama gerçekte pahalı. Neredeyse her hafta bir yerinden elektrik arızası veriyor. Yine de temiz kullanılmış bir tanesini bulursanız gerçekten alınabilir.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap