Chevrolet Lacetti Nasıl Bir Araba, Alınır Mı? Kullanıc Yorumları

Okunuyor Chevrolet Lacetti Nasıl Bir Araba, Alınır Mı? Kullanıc Yorumları

Chevrolet’in ülkemizde 2004 ile 2011 yılları arasında sattığı lacetti nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Chevrolet Lacetti kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Bünyesinde Chevrolet, Daewoo ve Opel gibi markaları bulunduran General Motors, Avrupa’da ucuz ama kaliteli otomobiller satarak ciddi pazar payı elde etmeyi amaçlıyordu. Bu sebeple Daewoo üretimi olan arabalarını Amerika’nın en çok satılan otomobil markalarından bir tanesi olan Chevrolet adı altında başta Türkiye, Rusya ve kafkas ülkeleri olmak üzere satışa çıkardı. Lacetti’de, normalde Daewoo tarafından üretilmiş ancak Chevrolet adı altında satılmıştır. Lacetti Türkiye’de 2004 – 2011 yılları arasında satılmıştır. Zaten Chevrolet Türkiye’den çekilmiştir ve servis hizmetini Opel vermeye başlamıştır.

Chevrolet Lacetti Nasıl Bir Araba?

Üreticisi tarafından D segmenti olarak bildirilse de Lacetti boyutlar olarak C segmenti bir otomobildir. Daewoo Nubira temel alınarak üretilmiştir. Zaten aynı araba Avrupa’nın bazı ülkelerinde Daewoo Nubira olarak satılmıştır. Donanım olarak “CDX, SE, SX, WTCC ” paketleri vardır. “ABS, klima, sürücü ve yolcu hava yastığı, elektrikli aynalar, hidrolik direksiyon ve elektrikli camlar” gibi özellikleri vardır. 2004 yılından satıştan kaldırığı 2011 yılına kadar aynı kasayla üretilmiştir. 5 kapılı hatchback, sedan ve az da olsa stationwagon kasaları vardır. Ayrıca manuel ve otomatik vites seçenekleri de vardır. Türkiye’de 2 farklı motor seçeneği ile satılmıştır. Motor teknik özelliklerine bakacak olursak;

Ayrıca Bakınız : Chevrolet Cruze Nasıl Bir Araba?

1.4 Benzinli : Tam enjeksiyonlu olan 1.4 litrelik motor, 95 beygir ve 131 Nm tork güç üretmektedir. Lacetti’nin kasasına biraz güçsüz kalmaktadır. LPG ile uyumlu olup şehir içinde 11.5, şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketimi vardır.

1.6 Benzinli : Performans istiyorsanız Lacetti ile en uyumlu motordur. 109 beygir ve 150 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile tam uyumlu olup, şehir içinde 9.5, şehir dışında ise 6 litre yakıt tüketmektedir.

Chevrolet Lacetti Kullanıcı Yorumu

3 yıldan bu yana 1.6 motorlu sedan olanını kullanıyorum ve çok memnunum. İlk olarak içinden başlayacak olursak içi çok geniş bir otomobil. Ön koltukları kendi boyuma göre (1.80 cm) ayarladığımda arka diz mesafesi baya bir geniş kalıyor. Kemik bir araba olan Lacettinin göğüs, kapı kolları ve orta konsol gibi yerlerinde fiyatından beklenmeyecek derece kaliteli bir malzeme kullanılmış. Tasarım olarak da çok güzel bir otomobil bence. Şehir içi performansı güzel. Yokuşlar da ışıklarda kalkışlarda ivmelenmesi harika. Ses yalıtımı başarılı motor sesini 3 bin RPM’ye kadar çok fazla almıyor. Uzun yolda ise yol ve rüzgar sesi almıyor. Yol tutuşu ortalamanın üzerinde. Sert virajlara yüksek hızlarla girebiliyorum. Çok güçlü bir fren sistemi var. Oturaklı bir araba olduğu için yola yapışıyor.

Chevrolet Lacetti Alınır Mı?

Fiyat/performans olarak bakıldığı zaman alınabilecek en iyi otomobillerden bir tanesidir. Ben yedek parçalarını bulmakta hiç zorlanmadım. Motor ve yürüyen aksam parçaları zaten Opel ile uyumlu. Kaporta aksamının parçaları ise biraz pahalı. Ancak yine de kalitesine değer bence. Eğer bir Lacetti alacaksanız geçmişini mutlaka araştırın. Yorulmamış ve temiz bir tanesi alınıp yıllarca binilebilir. İkinci el piyasası biraz yavaştır.

Yorum Yap