Citroen Evasion Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Citroen Evasion Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Citroen’in MPV sınıfındaki 7 kişilik otomobil Evasion nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Citroen Evasion kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Fransız otomobil üreticisi Citroen, 90’lı yıllarda baya bir sevilen MPV sınıfında pazarda yer alabilmek amacıyla 1994 yılında Evasion modelini tanıttı ve 2002 yılına kadar sattı. Bu model ülkemizde de tek tük satılmıştır.

Citroen Evasion Nasıl Bir Araba?

7 kişilik geniş aile otomobili olan Evasion, ülkemizde 1994 ile 2002 yılları arasında satılmıştır. Ancak o kadar uzun süre satışta olmasına rağmen çok az sayıda satış rakamları yakalamıştır. Evasion, Fiat Ulysse ile aynı platform üzerinde üretilmiştir. Zaten baktığınız zaman bu iki araba birbirine çok benzemektedir. Evasion’da “Sürücü ve yolcu hava yastığı, ABS, klima, hidrolik direksiyon, ön cam otomatiği ve elektrikli aynalar” gibi özellikler bulunmaktadır. 1.8 benzinli, 1.9 TD (90 HP), 2.0 benzinli (132 HP), ve 2.1 TD Dizel (109 hp) motor seçenkleri ile satılmıştır. Otomatik vites bulunmayan Evasion’da 5 ileri manuel şanzıman vardır.

Citroen Evasion Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşımdan yok parasına bu arabalardan bir tanesini aldım ve hala daha kullanıyorum. Geçtiğimiz ay, Ankara’dan Alanya’ya tatile Evasion ile gittim. Gerçekten çok konforlu bir otomobil. Arabada 6 kişi rahat rahat yolculuk yaptık. Minibüs otomobil karşımı bir arabadır. Koltukları rahattır ve içi oldukça geniştir. Kullanırken sanki bir otobüs kullanıyormuş hissine kapılıyorsunuz. Cüssesine göre yakıt tüketimi çok fazla değil. Ankara’dan Alanya’ya git gel 500 lira yaktı ki şu pahalılıkta bana göre güzel bir rakam. Motor, yol ve rüzgar sesini içeriye almıyor. Kliması oldukça başarılı. Kavurucu Antalya sıcağında arabanın içini buz gibi yapıyor. Frenleri çok güçlüdür. Yerden yüksek bir araba olduğu için bir otomobil gibi yol tutuş performansı beklemeyin. Virajlarda arkasını savurmaya meyilli. Ancak şunu unutmayın ki bu araba hız ve performans arabası değil geniş aile arabasıdır.

Citroen Evasion Alınır Mı?

Evasion almadan önce iki kere düşünmenizi öneririm. Aldıktan sonra iki defa satmaya çalıştım fiyatını da normal yazdım ikisinde de bir kişi bile aramadı. Bende zaten yok parasına aldığım için satmayıp kullanma kararı aldım. Bu yüzden ikinci el piyasası yok denecek kadar azdır. Yedek parçalarını bulmak motor kısmında çok zor olmuyor. Ama kaporta ve aksesuar parçaları Türkiye’de yok. Bu yüzden onlara biraz özen göstermeniz gerekiyor. Eğer benim gibi bir tofaş parasından daha az paraya almayacaksanız hiç bulaşmayın. Çünkü geri satamazsınız.

Yorum Yap