Conta Yakmış Araba Nasıl Anlaşılır?

Okunuyor Conta Yakmış Araba Nasıl Anlaşılır?

Conta yakmış araba nasıl anlaşılır kısmında birçok belirti meydana gelecektir. Gelen belirtiler kendisinde bir sorun olduğunu öne çıkarırken araçların en kısa sürede ustalara kontrol ettirilmesi gerekir. Aksi halde farklı sorunları meydana getirecek olmasından ötürü belirtiler meydana geldiği zaman kısa sürede kontrollerin olmasına özen göstermek gerekir. Conta yakmış araba nasıl anlaşılır kısmında meydana gelen belirtilere bakılacak olduğu zaman;

  1. Motor yağlarına su karışmasından ötürü kartelde gözlenen su birikintileri
  2. Motor yağında oluşan kaçaklardan dolayı verimde düşme ve köpürme
  3. Radyatör ile taşıyıcı olan hortumlarda gözlenen sorun olmasa bile motor suyunda eksilme
  4. Silindirler ile dolmuş olan motor suyundan ötürü ilk çarpışma sırasında gözlenen tutukluk
  5. Çekiş kuvvetleri sırasında gözlenen düşüşün yanı sıra araçların egzozlarından su fışkırması
  6. Su haznesinde gaza basma sürecinde bir taşma olması
  7. Contası yanıt olan araçlarda en çok gözlenen belirtilerin bir tanesi de hararet
  8. Motor devrinde ne kadar artış olursa hareketin o kadar çok artış göstermesi

Yukarıda sayılan belirtiler eğer araçlarda bir anda meydana gelmeye başladılarsa da contada yanmalar gibi durumlar gözlenir. Bunun için en kısa sürede ustaya götürmek gerekir. Aksi halde farklı sorunların falan gözlenmesi gibi durumlar da olabilir.

Conta Yakan Araba Ne Yapar?

Conta yakan araba ne yapar merak edilen konulardan bir diğeri olarak öne çıkıyor. Contalarında yanma meydana gelen araçlar konumlarına göre değişiklik gösterecektir. Bu durumlarda su depolarına hava basılabilecek olduğu gibi silindirler arasında yanma meydan gelmesi karşısında tekleme gözlenebilir. Bir sürenin ardından yağa karışması da gözlenebilir. Bu yüzden en kısa sürede kontrol edilmesi gereken işlemlerden bir tanesi olarak öne çıkıyor.

Conta Yakmış Araba Nasıl Anlaşılır? Konusu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz!

Conta yakmış araba nasıl anlaşılır kadar araba conta nasıl yanar detayları da merak ediliyor. Bu anlarda genel bakılacak olduğu zaman silindir kapak contalarının hasar almasının halk arasında verilen ismidir. Aslına bakılacak olduğu zaman araçlarda eğer gerekli kötü şartlar meydana gelmeye başlarsa emme gibi durumlar da contalara farklı zararlar verebilecektir.

Conta-Yakmis-Araba-Nasil-Anlasilir

Conta Yakmış Araba Nasıl Anlaşılır?

Conta Kaç Derecede Yanar?

Conta kaç derecede yanar kısmında net bir konu yer almasa bile uzmanlardan gelen açıklamalara bakılacak olduğu zaman ortalama olarak 100 derecede hararet meydana gelirse araçlardaki contalar zarar görebilir. Özellikle araçlarda bu dereceler fazla zorlu olarak gözlenirse araçları kullanmamak önerilir.

Conta yakmış araba nasıl anlaşılır kadar merak edilen konulardan bir tanesi de conta yakan araçların tamirhaneden ne kadar sürede çıkacağı üzerine meydana geliyor. Bu noktada tamirhanelerde meydana gelen iş yoğunluklarına bakılarak en az ortalama olarak 3 ila 4 iş günü arasında çıkışları meydana gelecektir. Tabi ki bu durum iş yoğunluklarının ne kadar olduğuna bağlı olarak da meydana gelecektir.

İlginizi çekebilir: Geely Marka Araba Hakkında Yorumlar

Yorum Yap