Daihatsu Cuore Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Daihatsu Cuore Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Daihatsu’nun Cuore modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Daihatsu Cuore kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Daihatsu, özellikle asya pazarında oldukça güçlü bir markadır. Ancak Avrupa ve Türkiye pazarında hiç bir zaman çok fazla tutulmamıştır. Cuore ülkemizde ilk olarak 1992 yılında satışa sunulmuş ve  1993 yılında satıştan kaldırılmıştır. 2003 yılında tekrardan Türkiye pazarına çıkan Cuore, 2007 yılında tekrardan satıştan kaldırılmıştır.

Daihatsu Cuore Nasıl Bir Araba?

Toyota’nın yan markası olan Daihatsu daha çok şehir içi kullanımlarına yönelik otomobiller üretmektedir. Cuore’de bayan sürücüler hedeflenerek üretilmiş bir modeldir. 3 ve 5 kapılı hatchback kasa tipleri bulunmaktadır. 5 ileri manuel şanzıman ve CVT otomatik şanzıman seçenekleri vardır. Çok basit ve sorunsuz bir bir otomobildir. Gösterge panelinde sadece hız göstergesi ve yakıt göstergesi bulunmaktadır. 1992 ile 1993 yılları arasında üretilenleri 3 silindirli 0.9 litre hacimli motorlar ile satılmıştır. Ancak 2003-2007 yılları arasında satılanlarında yine üç silindirli 1.0 motor bulunamaktadır. Bu motor 58 beygir ve 95 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur. Ama bu arabaya LPG taktırmak bence olmaz. Zaten benzinde az yakıyor. Şehir içinde 5.5, şehir dışında 3.8 litre yakıt tüketmektedir. Cuore’nin High Grade, Low Grade ve Thrifty donanım paketleri vardır. ABS, klima, sürücü ve yolcu hava yastığı, ön iki cam otomatiği ve yokuş kalkış desteği (hill holder) gibi özellikleri vardır.

İlginizi çekebilir: Daihasu Applause Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Daihatsu Cuore Kullanıcı Yorumu

2006 model bir Daihatsu Cuore evimizde bulunuyor. Bende bazen kullanıyorum. İçi çok dar bir otomobildir. Ön tarafa benim gibi 1.80 boyunda birisi oturduğunda yanına oturan kişiyle omuzlar birbirine değiyor. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi öyle çok güzel değildir. Arka tarafı ise çok dar. Mesela benim dizlerim sığmıyor. Bagaj hacmi ise çok küçük. Torpido üstü ve kapı içleri gibi yerlerde sert plastik malzeme kullanılmıştır. Motor performansı çok iyi değildir ancak hafif bir araba olması nedeniyle ara hızlanmaları fena sayılmaz. Araba küçük olması sebebiyle küçücük yerlere giriyor. Asla park sorunu yaşamayacağınız bir otomobildir. Bir kaç kez otobanda deneme yaptım. 120 km/s hızın üstünde araba az kalsın yerden kesilecek gibi oluyor. Aerodinamik yapısı sebebiyle yan rüzgarlardan oldukça fazla etkileniyor. Frenleri güçlüdür.

İlginizi çekebilir: Daihatsu Sirion Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı yorumları

Daihatsu Cuore Alınır Mı?

Biz bu arabayı kız kardeşim kullansın diye aldık ve satmak için ilana koyduk. Arayanların çok düşük fiyat teklif etmesi nedeniyle satmaktan vazgeçtik ve hala daha bizde duruyor. Bizde bu arabayı şehir içinde oraya git gel kullanıyoruz. Bazen parça ihtiyacımız oluyor ve bulmakta gerçekten zorlanıyor. Fren balatası, hava filtresi gibi parçalar kolay bulunuyor ama bir stop lambasını bulamadık mesela bizde plastikçide yaptırmak zorunda kaldık. Özel bir hevesiniz yoksa biraz daha fazla tutulan bir otomobil almanızı tavsiye ederim.

Yorum Yap