Fiat Brava Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Fiat Brava Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Fiat’ın C segmenti otomobili olan Brava nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Fiat Brava kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

İtalyan otomobil üreticisi Fiat 1995 yılında yeni modeli olan Brava’yı tanıttı. Pazarda ki konumlaması Volkswagen Golf ile rekabet edebilmekti. İlk başlarda İtalya fabrikasında üretilirken 1999 yılından itibaren Türkiye Tofaş Fiat fabrikasında üretilmeye başlamıştır. Türkiye’de resmi olarak satışa sunulması da 1999 yılını bulmuştur. Ancak istediği satış rakamlarını yakalayamayan ve çağının gerisinde kaldığını düşündüğü modeli brava’yı 2002 yılında kaldırarak, yerine Fiat Stilo üretmeye başlamıştır.

Fiat Brava Nasıl Bir Araba?

C segmenti bir otomobil olan brava’nın 3 ve 5 kapılı versiyonları vardır. Zaten sedan olanları Fiat Marea adı altında satılmıştır. Donanım olarak “ELX, SX” paketleri olup SX en full paketidir. SX donanım paketinde “ABS, Klima, hidrolik direksiyon, elektrikli aynalar ve hava yastığı” gibi özellikler bulunmaktadır. Brava, Türkiye’de 1.6 litrelik 103 beygir ve 144 Nm tork güç üreten atmosferik motor ile satılmıştır. Bu motor LPG ile tam uyumlu olup, şehir içi 11, şehir dışı ise 6.5 litre yakıt tüketmektedir.

Fiat Brava Kullanıcı Yorumu

2 yıldır bir Brava kullanıyorum. Şimdi size bu araba hakkında bildiğim her şeyi anlatacağım. İlk olarak içerisinden başlayacak olursak oldukça kaliteli bir iç mekana sahip. Ön göğüs ve kapı kolları gibi yerlerde kaliteli bir malzeme kullanılmış. Ön tarafının genişliği iyi. Ön koltuğu 1.80’lik kendi boyuma göre ayarladığımda arka diz mesafesi yeterli. 1.6 litrelik motoru gerçekten çok sessiz çalışıyor. Rölantide dururken bazen motor çalışmıyor bile sanıyorum. Motor performansı şehir içi ara hızlanmalar olsun, yokuşlarda ivmelenmesi olsun çok güzel. Çok defa uzun yola çıktım. Yol tutuşu ve ses yalıtımı çok güzel. Ankara’dan İstanbul’a 150 ortalama ile gidip gelmeme rağmen tık bile demedi. Sürüş açısından öyle yorucu bir otomobil değil. Frenleri güçlü ve arabayı kısa mesafede düzgün bir şekilde durdurabiliyor. Kliması da üzerinden yıllar geçmesine rağmen Brava’nın içini buz gibi yapıyor.

Fiat Brava Alınır Mı?

Ben 2 yıldır kullanıyorum bana öyle çok büyük bir arıza vermedi. Kronik sorun olarak cam açma düğmeleri çabuk kırılıyor o kadar. Ama parası çok ucuz olduğu iin bir sorun yaratmıyor. Fiyat/performans açısından bakıldığı zaman alınabilecek en iyi otomobillerden bir tanesi. Gerçekten tutulmuyor oluşu kaliteli bir otomobile az para ile binmemizi sağlıyor. Bunlardan bir tanesini alacaksanız mutlaka çok iyi bir ustaya gönderin. Çok kurcalanmış olanları can sıkıcı derecede elektrik arızaları veriyor. İkinci el piyasası çok hızlı değil ama değerinde bir fiyat belirlediğiniz zaman kolayca satılıyor.

Yorum Yap