Fiat Coupe Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Fiat Coupe Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Fiat’ın spor otomobili olan Coupe nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Fiat Coupe kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Ferrari’nin dünyan en süper otomobillerini ürettiği varsayılır. Gerçekten de öyledir. Halk arasında sanki Ferrari kullanıyor diye bir tabir bile vardır. Ferrari, Fiat grubunun çatısı altında bulunan bir markadır. Fiat, halkın Ferrari’ye yakın bir otomobile ulaşabilmesi için 1993 yılında Coupe modelini piyasaya sürdü. Ülkemizde 1995 ile 1998 yılları arasında satılmıştır. Fiat Coupe’nin tasarımını Ferrari’nin otomobillerini de tasarlayan Pininfarina tasarım ofisi yapmıştır.

Fiat Coupe Nasıl Bir Araba?

Fiat Coupe herkesin ulaşabileceği spor bir otomobildir. Görünüm olarak ferrari’ye çok benzemektedir. Tek kapılı olan bu otomobilde ABS, klima ve ön cam otomatiği gibi özelliklerin yanı sıra sürücü ve yolcu hava yastığı bulunmaktadır. Ayrıca deri kaplama döşemeleri de vardır. Göğüsün hemen ortasında tasarımcısı pininfarina yazmaktadır. Türkiye’de 2.0 hacimli iki motor ile satılmıştır.

İlki 2.0 16 valf atmosferik motordur. 139 beygir ve 180 nm tork güç üretmektedir. Yakıt olarak şehir içinde 11, şehir dışında 8 litre yakıt tüketmektedir. İkincisi ise turbo beslemeli 2.0 litrelik motordur. Bu motor ise 190 beygir ve 290 Nm tork güç üretmektedir.

Fiat Coupe Kullanıcı Yorumu

Dışardan baktığınız zaman küçük ve ucuz ferrari gibi bir görüntüsü var. Tasarım olarak bence güzel. Hiç değilse yolda dönüp bakılan bir otomobil. İçerisi gerçekten çok sportif. Koltuklarda kullanılan derinin kalitesi çok güzel. Motor performansı güzeldir. Şehir içinde ara hızlanmalarda olsun yokuşlarda ivmelenmesi olsun bir spor otomobil ruhunu taşıyor. Kadranında 300 km’ye kadar var. Ama ben otobanda denediğimde 200 km/s hızın üstüne çıkmadım. 300 yapabileceğini de hiç sanmıyorum. Ben gerçekten çok sevdim bu arabayı. Eğer 50 bin lira civarlarına spor bir otomobil alacak olsaydım Hyundai Coupe mi Fiat Coupe mi diye arasında kalsaydım Fiat alırdım. Yol tutuşu başarılır. Motor sesi gerçekten çok güzel. Özellikle 4 bin devir üstünde güzel bir ses çıkarıyor.

Fiat Coupe Alınır Mı?

Eğer amacınız spor bir otomobil ise ve çok paranız yoksa Fiat Coupe alınabilir. Yedek parça ihtiyacınız olursa özellikle kaporta aksamında İtalya’dan gelmesini bekleyebilirsiniz. İkinci el piyasası ise sadece meraklıları alıyor.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap