Ford Sierra Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Ford Sierra Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ford’un d segmenti otomobili olan Sierra nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Ford Sierra kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Sierra, 1982 ile 1993 yılları arasında üretilmiş bir otomobildir. Amerikan tarzının daha fazla olduğu bir otomobildir. Türkiye’de daha çok Sierra 2 diye adlandırılan 2. nesli satılmıştır.

Ford Sierra Nasıl Bir Araba?

Donanım olarak öyle çok boş bir otomobil değildir. Üretildiği ve satıldığı dönemler göz önüne alındığında pek az arabada bulunan ” hidrolik direksiyon, klima, elektrikli aynalar ve camlar” gibi özellikleri bulunmaktadır. Sierra’nın CL, CLX, Ghia, GL, GLS donanım paketleri vardır. Arkadan itişli bir araba olan Sierra’nın 5 kapılı hatchback, sedan ve stationwagon kasa tipleri vardır. Türkiye’de 3 farklı motor seçeneği ile satılmıştır. Motor teknik özelliklerine göz atacak olursak;

1.6 Benzinli : 75 beygir ve 120 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu bir motor olup şehir içinde 11, şehir dışında ise 7 litre yakıt tüketmektedir.

1.8 Benzinli : 87 beygir ve 145 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 12.5, şehir dışında ise 8 litre yakıt tüketmektedir.

2.0 Benzinli : Sierra’nın en çok tutulan motor seçeneğidir. 125 beygir ve 177 Nm tork güç üretmektedir. Zamanına göre güçlü sayılabilecek bir otomobildir. Şehir içinde 9, şehir dışında ise 7 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur.

Ford Sierra Kullanıcı Yorumu

Bir dönem 2.0 motorlu olanlarından bir tanesine bende sahip olmuştum. Sierra gerçekten çok kaliteli bir otomobildir. İçerisi yayla gibi geniştir. Ön koltukları arkaya ittirmenize rağmen arka diz mesafesi oldukça geniştir. Motor performansı harikadır. Şehir içinde ara hızlanmalarda kolay ivmeleniyor. Klimalı olanlarının kliması Sierra’nın içini buz gibi yapıyor. Ama ben en çok yanlamasını severdim. Hafif virajlarda gaza yüklendiğimde mükemmel yanlardı. Özellikle performansı çok güzel bir arabadır. Rahatlıkla 180 km/s hıza kadar çıkabilirdi. Ayrıca koltukları çok rahat bir arabadır. İnsan oturunca yerinden hiç kalkmak istemiyor.

Ford Sierra Alınır Mı?

Bir Sierra’yı bilen kişiler alır. Piyasada öyle kolay kolay satabileceğiniz bir otomobil değildir. Ne kadar kaliteli olursa olsun yedek parçalarını bulmak çok zor. Ayrıca ikinci el piyasası da yok denecek kadar az. Ama bir tofaşa göre bir kaç gömlek daha üstte bir otomobildir. Eğer büyükşehirde yaşıyorsanız yedek parçasını bulabilirsiniz. Tüm bunları göz önüne alıyorsanız Ford Sierra alınabilir bir otomobil.

Yorum Yap