Fransa’da Araba Fiyatları

Okunuyor Fransa’da Araba Fiyatları

Fransa’da Araba fiyatları ülkelere göre değişiklik göstermektedir özellikle en uygun fiyatlarla araba satışı yapmakta olan Almanya araç üretimi ve otomotiv sanayisi sayesinde vatandaşlarına düşük fiyatlarda araç satışı yapmaktadır. Peki araba fiyatları Fransa’da nasıldır?

Fransa araba fiyatı konusunda bir hayli meraklı olan kişiler genellikle Fransa’da yapılan araba satış fiyatlarını araştırmaktadırlar.

Fransa’da araba fiyatları hakkında şu örnekleri verebiliriz;

  • BMW Pack Business A fiyatı 5.490 EURO tutarındadır.
  • BMW 320 SERIE 3 TOURING E91 Touring 163ch pack M sport fiyatı 2.500 EURO tutarındadır.
  • Audi A3 2.0 TDI Ambiente fiyatı 4.700 EURO tutarındadır.
  • Audi A3 SportBack 2.0 TDI S Line DPF fiyatı 6.990 EURO tutarındadır.
  • Audi A6 2.7 V6 TDi 180 Attraction fiyatı 4.990 EURO tutarındadır.

Örnek fiyat listesinden de anlaşılabileceği üzere yüksek markalı araçlar oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu nedenle Fransa’da araba almak diğer ülkelere oranla çok daha kolaydır.

Fransa Araba Fiyatları 2022

Fransa araba fiyatları 2022 yılı ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi pandeminin de etkisiyle artmıştır. Ancak hâlâ neredeyse tüm Fransız vatandaşları maaşları ile orantılı olarak araç alımı yapabilmektedirler.

Fransa Mercedes Araba Fiyatı 2022

Fransa Mercedes araba fiyatı 2022 yılında bir önceki yıllara göre bir hayli artış göstermiş ve şu anda Mercedes Benz GLC-CLASS 300 için 74.900 Euro’dan satılmaktadır.

Fransa Audi Araba Fiyatları 2022

Fransa’da Audi marka araba fiyatları 2022 yılında  bir önceki yıllara göre artış göstermiş ve şu anda Audi TT 2.0 40 TFSI için 46.900 Euro’dan satışa sunulmaktadır.

Fransa’da Porsche Fiyatları

Son yıllarda Fransa’da ve birçok ülkede en çok tercih edilen araba markalarından biri Porsche olmuştur. Özellikle 1968 yılına kadar dayanan ikinci el Porsche ortalama olarak 24.367 EURO ile 61.809 EURO arasında satışa sunulmaktadır.

Fransa’da Araba Vergisi Ne Kadar?

Fransa’da araba vergisi fiyatları da özellikle ülkemizdeki kadar yüksek olmaktadır. Birçok ülke içerisinde araba vergisinde farklı fiyatlandırma yapan ülkeler arasında yer alan Fransa ilk olarak araba vergisi için %20 KDV oranı uygulamaktadır.

Bunun yanı sıra aracın ağırlığına göre de vergilendirme yapılmaktadır. Belirli ağırlığın üzerinde bulunan araçlardan alınan vergiye ek olarak ek vergi de alınmaktadır.

Fransada-Araba-Fiyatlari

Fransa’da Araba Fiyatları

Ülkelere Göre Araç Vergi Oranları

Her ülkede araçlar için alınan vergi miktarı ve vergi oranları farklılık göstermektedir. Yapılan istatistikler sonucunda dünya içerisinde arabadan en az vergi alan ülke Amerika Birleşik Devletleri olmuştur.

Araba için en yüksek vergi alan ülke ise yapılan istatistikler sonucunda Hırvatistan olarak görülse de Türkiye %18’lik KDV oranına ek olarak en az %45 en fazla ise %220’lik ÖTV almaktadır. Yine özellikle son zamanlarda Türkiye’de araba almak oldukça zor olmaktadır.

Şimdi ülkelere göre araç vergi oranları neler inceleyelim;

ABD %3 KDV- 0 ÖTV

Çin %3 KDV- 0 ÖTV

Kanada %5 KDV- %13 ÖTV

İsviçre %8 KDV 0 ÖTV

Japonya %8 KDV- 0 ÖTV

Lüksemburg %17 KDV- O ÖTV

Malta %18 KDV- 0 ÖTV

Rusya    %18 KDV – 0 ÖTV

Hollanda %21 KDV- 0 ÖTV

İtalya     %22 KDV- 0 ÖTV

Yorum Yap