Geely Marka Araba Hakkında Yorumlar

Okunuyor Geely Marka Araba Hakkında Yorumlar

Geely Marka Araba Hakkında Yorumlar

Geely marka araba hakkında yorumlar bakıldığında tüm dünya çapında üretim yapan otomobil markası olarak pek bilinmese de kaliteli araçlardan biri olmaktadır. Geely marka ilk olarak buzdolabı üretmekteydi fakat şu an en büyük otomotiv şirketlerinden bir tanesi olmaktadır. Otomotiv sektörlerin gelişmesi ile beraber belirli bir dönem boyunca Toyota motorlarını kullanarak üretilen Geely arabalar son zamanlarda popülerliğini arttıran araçlardır.

Geely araba nerenin Çin’de üretilen bir otomobil markası olarak 1986 senesinde kurulmuştur. Sahibi de Li Shufu olmaktadır. Geely araçlar, Hibrit, elektrikli ve teknolojili ticari araçlar geliştirmektedir ve bazı Batı Çin şehirlerinde de metanol ile çalışan Emgrand adını verdiği taksitleri ve kamyonları ile alternatif yakıt testlerini yapmaktadır.

Geely-Marka-Araba-Hakkinda-Yorumlar

Geely Marka Araba Hakkında Yorumlar

Geely Marka Araba Alınır mı?

Çin markası olan Geely marka araba alınır mı bakıldığında Avrupa standartlarında uygun araç üretmek zorundalar ve günümüze bakıldığında ise ülkemizde bulunan Tofaş serisindeki araçlarla fiyatları hemen hemen aynıdır. Geely marka araba alınır mı konusunda günümüze bakıldığında Tofaş araçlardan 100 kat daha fazla donanıma sahip olmaktadır. Geely marka araçların genel özellikleri bakıldığında,

  • Geely Emgrand serisinde tam olarak 7 adet hava yastığı yani airbag bulunuyor. Bunun yanı sıra multimedya sistemi, klima, merkezi kilit ve alarm sistemi bulunmaktadır.
  • Geely araçlarda ABS-ASR-EBD sistemleri bulunmaktadır, bunun yanında elektrikli camlar, geri dönüş kamerası ve benzeri donanımlar bulunuyor.
  • Geely araçlar genellikle Türkiye’de tutulan Kuş serisi ile aynı fiyat bandında ilerliyor ve bununla beraber kaza durumlarında sağlam araçlardandır.
  • Geely araba parçaları bulunur mu bakıldığı zaman bulunmaktadır ve uygun fiyatla beraber yer alıyor.
  • Geely arabalar uygun fiyatlı olmasının yanı sıra birçok motor farklılığı bulunuyor ve standart özelliklere ek olarak yakıt tüketimi de oldukça avantajlı.

Geely Araba Hangi Motoru Kullanıyor

Bütçesi kısıtlı olan kişiler için Geely araçlar son dönemde sıklıkla seçilmektedir. Bu durumda akla gelen sorulardan biri, Geely araba hangi motoru kullanıyor sorusu olmaktadır. Geely araç özellikleri bakıldığında Echo 1,3 donanımı, 16 Valf motor tipine sahip silindir hacmi, maksimum güç olarak hp/ rpm olarak 86/6000, maksimum tork ise 110/5200 şeklinde olmaktadır. Aracın ön ve arka süspansiyonları MacPherson, 5 ileri düze vitese sahip olmaktadır. Echo’nun frenleri de ABS+EBD desteklidir.

Geely Emgrand Alınır mı?

Geely araba yorumları arasında bulunan Emgrand araçlar ilk serisini 2005 senesinde tanıtmıştır ve birçok rakibinden daha fazla özelliği bulunsa da Çinli üretici olduğu için birçok alıcı daha bilindik araba modellerine yönelmiştir. Geely Emgrand 2010 ile 2013 modelleri ülkemizde yer almaktadır ve fiyatlar ikinci el piyasası ile yarı yarıya değişmektedir. Oldukça uygun fiyatları bulunan bu araçlar FC ve EC7 olarak paketi bulunuyor.

2010 ile 2013 Geely Emgrand FC 1.5 modeli Emgrand 1.5 GSL olarak da geçmektedir. En düşük paket olan Geely Emgrand araçların özellikleri, 4 silindir, 102 HP ve 129 Tork bulunuyor. 5 vites manuel ve benzinli özelliğin yanı sıra ortalama yakıt tüketimi de 7,4 litre olmaktadır, 2 adet hava yastığı da yer almaktadır. Tek tip Sedan olarak 1265 kg ağırlığı bulunmaktadır.

Yorum Yap