Gürcistan Araba Fiyatları 2022

Gürcistan Araba Fiyatları

Gürcistan araba fiyatları Türkiye’de fiyatların artması ile beraber en sık araştırma yapılan durumlardan biridir. Gürcistan araba fiyatları genellikle güncel ekonomiye, zamlara ve mağazaya göre farklılık gösterebilmektedir. Gürcistan’dan araba alarak Türkiye’ye getirmek isteyen kişilerin sayısı oldukça fazla. Fakat Gürcistan’dan araba almak isteyen kişilerin oturum izni olması gerekiyor.

Gürcistan’da araba fiyatları söz konusu olduğunda özellikle ikinci el pazarı da dikkat çekmektedir. Başlıca özellikleri ile beraber rastgele olarak satılan bazı Gürcistan’da araba fiyatları 2022 fiyatı şu şekilde olmaktadır,

  • Ferrari 208 6.3 benzinli 2016 model otomatik vites, 112.000 dolar
  • Land Rover Discovery Sport 2.0 Turbo dizel 2019 model 45.000 dolar
  • Volvo S60 T4 R-Design 2.0 Turbo benzinli 2019 model 25.000 dolar
  • Honda Civic 1.5 Turbo benzinli 2017 model 9.000 dolar
  • Fıat 500 L 1.4 Turbo dizel 2017 model otomatik vites 8.000 dolar
  • Volkswagen Jetta 2.5 benzinli 2011 model otomatik vites 4.200 dolar
Gurcistan-Araba-Fiyatlari
Gürcistan Araba Fiyatları

İlginizi Çekebilir – Amerika’da Araba Fiyatları

Gürcistan’dan Araba Almak

Türkiye’de 2.el ve sıfır araç sektöründe meydana gelen pahalılıktan dolayı kişiler alternatif yöntemleri denemektedir. Bunlardan biri de Türkiye’ye yakın olan Gürcistan’dan araç alma yöntemidir. Gürcistan Batum’da ikinci el araba fiyatları modeline göre oldukça uygun fiyatlı olarak görülmektedir. Gürcistan’da dolarla satılan araçların iki katı Türkiye’de satılmaktadır. Fakat Gürcistan’dan araba almak için bazı şartlara sahip olmanız gerekiyor. Gürcistan’dan araba alma şartları konusunda,

  • Gürcistan’dan araba alma konusunda öncelikle 6 ay ve 185 gün yurt dışında olmuş olmanız gerekiyor bunun dışında Gürcistan’da oturum izni olmadan da araba alınabilir fakat gümrükte oturum izni şartı aranmaktadır.
  • Eğer Gürcistan’dan emekliyseniz 6 ay kalma şartı aranmaz ve Gürcistan’dan araba alarak kullanabilirsiniz.
  • Gürcistan’dan araba aldığınız zaman 185 gün kuralı ile beraber 2 sene Türkiye’de arabanızı getirip kullanabilirsiniz fakat sonrasında tekrar yurt dışına çıkmanız ve 185 gün oturduktan sonra tekrar 2 sene bu aracı kullanabilirsiniz.

Gürcistan Araba Sitesi

Yurt dışından araç alırken dikkat etmeniz gerekenlerden biri mutlaka aracı kendi gözünüzle görmenizdir. Birçok Gürcistan araba sitesi bulunuyor. Bunun dışında Batum oto galeri yerlerine giderek araçlarınızı satın alabilirsiniz. Gürcistan araba sitelerinde araç satın alma konusunda genel bilgileri siteler ile öğrenebilirsiniz. Bunun dışında Gürcistan Batum şehrinde yer alan birçok aracın Türkiye’ye satışı yapılabilmektedir.

Gürcistan Araba Alım Yasal mı?

Gürcistan araba alım yasal mı konusunda Gürcistan’dan kendi üzerinize araba almak konusunda yasal olarak araba alamazsınız. Türkiye Cumhuriyeti yasasına göre eğer 185 gün sürecince yurt dışında ikamet eden biriyseniz yanınıza kendi aracınızı getirebilir ve 2 sene süresince kullanabilirsiniz. Bunun dışında Gürcistan’dan ister ikinci el ister sıfır araçlarınızı rahatlıkla getirebilirsiniz. Gürcistan’daki araçların birçoğu Alman marka olduğu için oldukça uygun fiyatlıdır.

Özellikle BMW, Mercedes Benz, Audi ile VW marka araçlarla beraber otomobil satışı konusunda önemli bir fiyat rekabeti bulunuyor. Gürcistan ikinci el araç modellerde ise fiyatlar oldukça düşmektedir. Yüksek vergi durumu sebebiyle Türkiye’de 10 ila 15 yaşındaki ikinci el araçlar fiyatlanırken Gürcistan’da kullanımla doğru olarak düştüğü ve fiyatlandığı görülmektedir bu sebeple Gürcistan’dan araba almak mantıklıdır.

Yorum yapın