Hangi Hatchback Araba Alınır?

Okunuyor Hangi Hatchback Araba Alınır?

Hangi Hatchback araba alınır bakıldığında bu tarz arabalar genellikle 3 veya 5 kapılı ve genellikle arka koltukları yatırılabilen modellerdir ve alınabilecek birçok model bulunuyor. Hatchback karoser tipinde bulunan araçlar hem gençlere hem de ailelere hitap etmektedir. Hatchback araba modelleri arasında ikinci elde en fazla tercih edilen uygun fiyatlı olanlarda bulunuyor. Şık iç tasarım, konforu ile dikkat çeken Renault Clio, ikinci el araba görünüme önem veren ilk tercihler arasında yer alıyor.

Yakıt tüketiminin düşük olması durumu da ikinci el araç almak isteyen kişilerin tercihleri de Clio ile yapılmasının ana nedenleri olmaktadır. Hatchback arabalar sahibinden gibi birçok alanda ikinci el olarak satışa sunulmaktadır ve en fazla satılan araçlar arasında bulunuyor.

En İyi Hatchback Arabalar

En iyi Hatchback arabalar konusunda bir diğer öne çıkan modellerden olan Volkswagen Polo araçları olmaktadır. Efsane bir otomobil markası olan Volkswagen araçların Polo modeli, kendi sınıfında yer alan araçlara göre kolaylık sağlamaktadır. Spor ve küçük bir araba isteyen kişiler için ideal seçenek olmasının yanı sıra şık ve yüksek performanslı araçlar arasında bulunuyor. En iyi Hatchback araçlarda tavsiyeler,

  • Hatchback araba modelleri arasında olan Seat Leon, keskin hatları ile dikkat çekici bir tasarıma sahiptir. Seat Leon araçlar hem yakıt verimliliği hem de konforlu sürüşü ile fiyatına göre yüksek performans sağlayan araçlardandır. Donanım özellikleri ile ebeveyn onaylı teknoloji sistemi ve güvenli sürüşü ile aile aracı olmaktadır.
  • Araçlara bakıldığı zaman bir diğer araba modeli Hyundai i20 olmaktadır. Hyundai i20 yakıt tüketimi ile segment konusunda diğer araçlara göre daha fazla olsa da hafifliği, geniş alanı, göz alıcı tasarımı ile 2.el Hatchback arabalar arasında uygun bir seçenek olmaktadır.
  • Opel Corsa modeller, özellikle yeni kasası ile çok beğenilen ve en fazla sokakta görülen otomobillerden olmaktadır. Hızınız yüksek olduğunda bile Opel Corsa’da ani fren yaptığınız zaman arabanızda savrulma olmaz.
Hangi-Hatchback-Araba-Alinir

Hangi Hatchback Araba Alınır?

En Hızlı Hatchback Arabalar

En fazla satılan ve tercih edilen en hızlı Hatchback arabalar bakıldığı zaman araba modellerinde fiyatlarda artmaktadır. Günümüzde çoğu sürücü genellikle geniş iç alana sahip, küçük araçlar fakat aynı zamanda hızlı araçları da tercih edebilmektedir. Normal versiyonlara göre daha hızlı olan Hatchback arabalar sürüş keyfi ile tercih edilebilmektedir. En hızlı araçlar arasında yer alan Fiat 500, düzgün ve cesur tasarımı ile beraber oldukça hızlı modellerden.

Hızlı Hatchback araçlar konusunda Peugeot 2008 GTI modeli sınıfında en iyi görünüme sahip otomobiller arasındadır ve otomobil 1.6 litre turbo şarjlı 197 beygir gücü motoru da bulunuyor. ABD’de yaygın direksiyon arkası vites kollu modellerin aksine vites kutusu ile satılmaktadır. Saatte 230 kilometre hız yapabilmektedir.

İlginizi Çekebilir – Oyak’tan Araba Almak Mantıklı mı?

Hatchback Araba Modelleri

Hatchback araba modelleri konusunda özellikle araba fiyatlarında sıfır ve son modellerde yüksek fiyatlar görülebilmektedir. Üstelik birçok Hatchback araçlarda da ikinci el seçeneği bulunmaktadır. Bu anlamda tercihinizi ikinci el hatchback araçlardan kullanırsanız daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.  Adı geçen modellerin dışında çok fazla hatchback seçenekleri bulunmaktadır. Hatchback araçları çok geniş bir skalaya sahip bir araba türüdür bu anlamda modeller arasında karşılaştırma yaparak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun seçim yapabilirsiniz.

 

Yorum Yap