Honda Accord (1988-1993) Nasıl Araba? Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Honda Accord (1988-1993) Nasıl Araba? Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Honda’nın d segmenti aracı olan 1988 ile 1993 yılları arasında satılan Accord 4 nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Honda Accord kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Honda Accord ilk olarak 1976 yılında üretilmiş olsa da, ülkemize gelişi 1985 yılını bulmuştur. 1988 yılında ise 4. nesil Accord satışa sunulmuştur. 1993 yılında yerini accord 5’e bırakmıştır.

Honda Accord (1988-1993) Nasıl Bir Araba?

Gerçekten zamanına göre çok kaliteli bir otomobildir. Honda’nın üretmiş olduğu en güzel arabalardan bir tanesidir. D segmenti bir araba olup “EX, LS ve Sport” donanım paketleri vardır. Özellik olarak “hidrolik direksiyon, dört cam otomatiği, klima, hız sabitleyici, sunroof, elektrikli aynalar ve arka kol dayama gibi özellikleri vardır. Ayrıca çok nadir de olsa ABS sisteminin atası ALB fren sistemi vardır.  Zamanına göre üretilmiş otomobiller arasında en kalitelilerden bir tanesidir. Altı yere yakın geniş bir araçtır. Genelde sedan kasa olarak satılmış olsa da stationwagon ve coupe kasa tipleri de vardır. 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik vitesli seçenekleri vardır. Ülkemizde hepsi benzinli 3 farklı motor seçeneği ile satılmıştır.

1.6 Benzinli : 90 beygir ve 120 Nm tork güç üretmektedir. Çok az sayıda satılmıştır. LPG ile uyumlu bir motordur ancak performansı biraz düşüktür. Ara hızlanmalarda hantal kalmaktadır. Şehir içinde 10.5, şehir dışında 7 litre yakıt tüketmektedir.

2.0 Benzinli : En çok tutulan motor seçeneğidir. Performanslı bir motordur. 133 beygir ve 179 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 11, şehir dışında 7 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur.

2.2 Benzinli : 4 Silindirli olan bu motor çok fazla satılmamıştır. Gerçekten çok güzel performans sergilemektedir. 150 beygir ve 198 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 12, şehir dışında 7 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile tam uyumlu motordur.

Honda Accord (1988-1993) Kullanıcı Yorumu

Elimde az para bulunuyordu ve alabileceğim en iyi otomobillerden bir tanesini almak istiyordum. Araştırmalarım sonucunda hem Honda sağlam arabadır diye düşünerek 1991 model bir Accord aldım. Gerçekten çok kaliteli bir otomobil. İçi gemi gibi geniş. Ön tarafı olsun, arka diz mesafesi olsun geniştir. İçerisinde kaliteli malzeme kullanılmıştır. Üretiminin üstünden 30 yıl geçmesine rağmen hala daha ne bir çatlama ne de bir solma yok. Koltukları oldukça rahattır. Amortisörleri sert olduğu için kasislerden geçişlerde biraz hissettiriyor. Ancak bu yol tutuşunun üstün olmasına olanak sağlıyor. Şehir içinde ara hızlanmaları güzel. Yokuşlarda durup kalkınca çabucak ivmelenebiliyor. Otomatik vitesli olanı yokuşlarda geri kaydırmıyor. Uzun yolda 170 180 km/s hızla çok rahatlıkla yol alabiliyor. Ayrıca çok konforlu bir otomobil. Ses yalıtımı başarılıdır. Frenleri çük güçlüdür. Kliması arabanın içini kısa sürede buz gibi yapıyor.

Honda Accord (1988-1993) Alınır Mı?

Fiyatına göre baktığınız zaman gerçekten alınabilecek en iyi otomobillerden bir tanesidir. İkinci el piyasası çok hızlı değildir. Yedek parçalarını bulmak zor olmuyor ama biraz pahalı. Gerçi Japon otomobillerinin parçaları tüm markalarda biraz pahalı. Temiz kullanılmış bir tanesi alınabilir.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap