Honda İntegra Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Honda İntegra Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Honda’nın bir dönem en kaliteli otomobillerinden bir tanesi olan İntegra nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Honda İntegra kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Türkiye pazarında Civic ve Accord ile yer alan Honda, iki otomobilin arasında bir kasada daha sportif aracı olan İntegra’yı 1991 yılında Türkiye’de satışa sundu. Aslında fena sayılmayan satış rakamlarına ulaşmış olsa da o dönemler Türkiye’de Honda çok satılan bir otomobil olmadığı için 1992 yılında satıştan kaldırdı.

Honda İntegra Nasıl Bir Araba?

Aslında pazardaki rakibi Mazda 626‘dır. Çünkü 626 ile Mazda o dönemler Türkiye’de Honda’dan daha çok satılan bir arabaydı. Bu sebeple Honda 1991 yılında İntegra modelini satışa sundu. İntegra, donanım olarak dolu dolu bir arabadır. İntegra’da “klima, hidrolik direksiyon, elektrikli aynalar, 4 cam otomatiği, ayarlanabilir direksiyon” gibi özellikler vardır. Hatta bazılarında ABS fren sistemi bile mevcuttur. İntegra, Türkiye’de  1.8 litrelik motor seçeneği ile satılmıştır. Bu motor 132 beygir ve 165 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile tam uyumlu olup, şehir içinde 11, şehir dışında 7 litre yakıt tüketmektedir. İntegra’nın 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzımanlı vites seçenekleri vardır.

Honda İntegra Kullanıcı Yorumu

Bir Japon otomobilleri hayranı olarak Honda İntegra sahibi olmuştum. 1 yıl kadar kullandığım bir araba olduğu için baya bir deneyim fırsatı sağladım. İntegra’nın içi oldukça geniştir. Ön taraf arka diz mesafesi yeterli genişliktedir. Bagajı sandığınızdan daha geniştir. Ancak altı yere çok yakın bir arabadır. Kullanırken bazen go-kart kullanıyormuş hissi veriyordu. Frenleri çok başarılı değildir. Kliması arabanın içini buz gibi yapar. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde kaliteli bir malzeme kullanılmıştır. Motor performansı olarak güzeldir. Şehir içinde ara hızlanmalarda falan baya başarılı. Uzun yol ve yüksek hızlarda ise 200 km/s hızı rahatlıkla deviriyor. Ancak yol tutuşu çok başarılı değil. Özellikle virajlarda arkasını çok çabuk savuruyor.

Honda İntegra Alınır Mı?

Türkiye’de hiç bir arabanın motor ve mekanik aksam parçalarını bulmakta zorlanmazsınız. Ancak kaporta aksam parçaları gerçekten pahalı olabilir. Ben İntegra’nın arka stop camını kırmıştım yenisini aradığımda bulabildim ama dünyanın parasını istediler. Aksesuar ve kaporta aksamının parçaları hem zor bulunuyor hem de çok pahalı. İkinci eli çok zayıftır. Öyle ha deyince satılacak bir araba değildir.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap