Honda S2000 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Honda S2000 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Honda’nın spor otomobili olan S2000 nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Honda S2000 kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Honda, genelde performanslı otomobiller üretmesiyle bilinen bir markadır. S2000’de Honda’nın sportif otomobillerinden bir tanesidir. Türkiye’de 2. nesili, 2003 -2009 yılları arasında satılmıştır.

Honda S2000 Nasıl Bir Araba?

Modifiyenin en çok yakıştığı otomobillerden bir tanesi olan S2000 çift kişilik bir otomobildir. Özellik olarak açılır tavan, ABS, klima, ESP gibi pek çok donanımı vardır. Ancak s2000 konfor ile değil performansıyla öne çıkan bir otomobildir. Türkiye’de 2.0 Vtec motor ile satılmıştır. Bu motor 240 beygir ve 208 Nm tork güç üretebilmektedir. Yakıt tüketimi ise şehir içinde 14, şehir dışında 8 litredir. Arkadan itişli olan s2000’de 6 ileri manuel vitesli şanzıman kullanılmıştır.

Honda S2000 Kullanıcı Yorumu

Bunlardan bir tanesi ile 2 gün boyunca vakit geçirdim. İlk olarak içinden başlayacak olursak, oturduğunuzda yerden biraz yüksekte kalıyorsunuz. Direksiyon simidinden tutun vites topuzuna kadar her şey sportif. Sert bir koltuklara sahip. Kontağı çevirdiğiniz anda motorun gücünü hissedebiliyorsunuz. Şehir içinde biraz turlamak için çıktığımda gaza yüklendiğimde beni koltuğa yapıştırıyordu. Motoru çok güçlü olduğu için arkasını çok çabuk savurabiliyor. Eğer daha önce bir spor otomobil kullanmadıysanız gaza bir anda yüklenmeyin. Çünkü her an bir yere paket olabilirsiniz.  Ama ben en çok yüksek hızını merak ettiğim için otobana çıktım. Gaza yüklendiğimde 220 km/s hıza kadar rahatlıkla çıkabildi. Ancak ben tedirgin olduğum için daha fazla basmadım.

Honda S2000 Alınır Mı?

Rakiplerine göre nispeten daha ucuz bir spor otomobildir. Dikkat çekmek için bile olsa alınabilir diye düşünüyorum.

Yorum Yap