Hyundai i10 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Hyundai i10 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Hyundai’nin A segmenti mini otomobili olan İ10 nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yakıt arayacağız. Ayrıca Hyundai İ10 kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Günden güne daha kalabalıklaşan şehirlerde küçük otomobillere olan ilgi sürekli artıyor. Bunu göz ardı etmeyen Hyundai 2008 yılında i10 modelini piyasaya sürdü. 2021 yılı itibariyle hala daha satışına devam edilmektedir.

Hyundai İ10 Nasıl Bir Araba?

İlk çıktığı günden bu yana başta kadın sürücüler olmak üzere gerçekten ciddi satış rakamları yakalamıştır. Tüm A segmenti otomobiller arasında Hyundai İ10 en çok satılan modeldir. Jump, Style, Elite, Go Special Edition, Star donanım paketleri vardır. Özelliklerine bakacak olursak ABS, ESP, multimedya ekran, sürücü ve yolcu hava yastığı, elektrikli camlar ve aynalar ve yol bilgisayarı gibi özellikleri vardır. Otomatik ve manuel vites seçenekleri vardır.

1.0 D- CVVT Benzinli : 3 silindirli olan bu motor 69 beygir ve 95 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 5, şehir dışında 3.8 litre yakıt tüketim verisi var. LPG taktırmaya gerek yok ama yine de söyleyim. LPG ile uyumludur.

1.0 MPI Benzinli : 3 silindirli ve 12 valf olan bu motor 69 beygir ve 95 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 5, şehir dışında 3.8 litre yakıt tüketimi vardır. Euro 5 normanlarında emisyon değerlerine sahiptir.

1.1 Benzinli : 4 silindirli olan bu motor 69 beygir ve 99 Nm tork güç üretmektedir. 16 valf olan bu motorun şehir içi 6, şehir dışı 4.3 litre yakıt tüketimi vardır. LPG ile tam uyumlu bir motordur.

1.2 D-CVVT Benzinli : 86 beygir ve 121 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 5.6, şehir dışında 4.2 litre yakıt tüketimi vardır. LPG ile tam uyumlu bir motordur.

1.2 MPI Benzinli : 84 beygir ve 115 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içide 6, şehir dışında 4.5 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur.

Hyundai İ10 Kullanıcı Yorumu

Kız kardeşim için şehir içinde kullanmalık küçük ama bir o kadarda sorunsuz bir otomobil ararken, Hyundai İ10 almakta karar kıldık. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyor ve şu ana kadar bir sorun çıkarmadı. Bazen benimde kullandığım bir otomobil. İlk olarak herkesin merak ettiği iç genişliğinden bahsedelim. Ön tarafının genişliği güzel. Yani dışardan bu kadar küçük görünmesine rağmen ön tarafı nasıl bu kadar büyük oluyor diye insan sormadan edemiyor. Ancak arka diz mesafesi çok dar. Özellikle benim gibi 1.80 ve üstü boydaysanız dizlerin yana kıvırarak oturmak zorunda kalıyorsunuz. Şehir içinde oldukça atik bir otomobil. ara hızlanmalarda çok harika. Hele  manevralarını hayran kalacaksınız. Kısa mesafelerden dönebiliyor. Park sorunu hiç yok. Küçük yerlere rahatlıkla sığabiliyor. Bir kaç defa uzun yola da gitmişliğim var. Küçüktür, yolu tutmaz diye düşünmeyin. Kendisinden beklenmeyecek derece güzel bir yol tutuşuna sahiptir. Yol ve rüzgar sesi almıyor ama motor sesini içeriye biraz alıyor. Tavan yüksekliği çok güzel.

Hyundai İ10 Alınır Mı?

Küçük bir bayan otomobili arıyorsanız Hyundai i10 tam size göre bir otomobil diyebilirim. Türkiye’nin hiç bir yerinde servis ve usta sıkıntısı olmuyor. Ayrıca ikinci el piyasası da çok zayıf değil. Alınıp sorunsuzca kullanılabilir.

Yorum Yap