Kia Clarus Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Kia Clarus Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Kia’nın d segmenti otomobili Clarus nasıl bir araba alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Kia Clarus kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Kia, ülkemizde o kadar çok tutulan bir araba olmasa da Amerika pazarının lider otomobil üreticilerinden bir tanesidir. Clarus’ta aslında Amerikan pazarı hedeflenerek üretilmiş ancak 1996 – 2001 yılları arasında ülkemizde de satılmıştır.

Kia Clarus Nasıl Bir Araba?

D segmenti bir otomobil olan Clarus gerçekten de çok kaliteli bir otomobildir. Üretildiği zamana göre düşündüğümüzde oldukça donanımlıdır. Bir tofaş şahin parasına ABS, hava yastığı, klima, dört cam otomatiği ve elektrikli aynalar gibi donanımlara sahip oluyorsunuz. Clarus 2.0 GLX paketiyle satılmıştır. Bu motor 133 beygir ve 171 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur ve şehir içinde 13, şehir dışında 8.5 litre yakıt tüketmektedir.

Kia Clarus Kullanıcı Yorumu

Başta söylediğim gibi elimde Tofaş, reno alacak kadar param varken, ben daha donanım ve oturaklı bir otomobil almak istiyordum. Bu sebeple araştırmalarım sonucunda Kia Clarus’ta karar kıldım. İyiki de almışım diyorum. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi fiyatına göre süperdir. D segmenti bir otomobil olması sebebiyle içi geniş ve ferahtır. 2.0 litrelik motorunun performansı güzeldir. Şehir içi ara hızlanmalar olsun yokuşlarda durup kalkarken olsun güzel bir şekilde ivmeleniyor. Çok defa uzun yola çıktım ve bir kere bile yolda bırakmadı. Hiç bir kronik sorunu bulunmuyor. Frenleri çok başarılıdır. Hatta bazı Claruslarda ABS fren sistemi bile vardır. Yol tutuşu fiyatına göre en iyi otomobillerden bir tanesidir. Ben Clarus ile rahatlıkla 180 km/s hıza çıkabiliyorum. Aslında bassam daha fazla çıkar ama işte sonuçta eski araba. Klimasına hayran kalırsınız, kısa süre içerisinde kavurucu yaz sıcaklarında arabanın içini buz gibi yapıyor.

Kia Clarus Alınır Mı?

Buraya kadar arabanın hep iyi yönlerini yazdım. Ancak madalyonun öbür tarafından bir yedek parça sıkıntısı var. Ben Ankara’da yaşadığım için aradığım parçaları zorda olsa bulabiliyorum. Ama küçük şehirlerde bulmanız imkansız. İnternette hemen her parçası mevcut zaten. Bir ihtiyacınız olduğunda internetten temiz edebilirsiniz. İkinci el piyasası yok denecek kadar azdır. Ama bence olmaması büyük avantaj. Bu paralara bu kalite ve donanımda arabayı nasıl alabilirdik ya değilse. Bana soracak olursanız temiz bir tanesi alınıp kullanılabilir.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap