Kia Pro Ceed Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Kia Pro Ceed Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Kia’nin tek kapılı spor otomobili olan Pro Ceed nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Kia Pro Ceed kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Kia, ülkemizde o kadar çok tutulmamasına rağmen özellikle Amerika pazarında çok fazla satılan bir markadır. Piyasa Volkswagen Scirocco ve Opel Astra Sport ile rekabet etmektedir. Ülkemizde 2008 yılında satılmaya başlamış, 2013 yılında satıştan kaldırılmıştır.

Kia Pro Ceed Nasıl Bir Araba?

Uzak doğu üretimi olmayıp bu arabayı malum Avrupa markaları üretmiş olsaydı emin olun şuan yollarda tonla vardır. Bir defa çok kaliteli bir arabadır. Concept, Cool, Cool Plus ve Premium paketleri vardır.ABS; ESP, EBD, yokuş kalkış desteği, 10 hava yastığı, hız sabitleyici, cam tavan, elektrikli aynalar, yağmur ve far sensörü gibi pek çok özelliği vardır. Pro Ceed’in 5 ve 6 ileri manuel ile otomatik vitesli şanzıman seçenekleri vardır. Motor teknik özelliklerine bakacak olursak;

1.6 GDI GT Benzinli : Çok performanslı bir motordur. Turbo besleme bu motor 204 beygir ve 265 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 10, şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketmektedir.

1.6 GSL : Dün atmosferik motordur. 122 beygir ve 154 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur. Şehir içinde 8.4, şehir dışında 5.5 litre yakıt tüketmektedir.

1.6 CRDi Dizel : Birisi 115 beygir, diğeri 128 beygir güç üretmektedir. Oldukça performanslı bir motordur. Şehir içinde 7.2, şehir dışında 5 litre yakıt tüketmektedir. En çok tutulan motor seçeneğidir.

Kia Pro Ceed Kullanıcı Yorumu

Almadan önce bende tutulmayan bir model olduğu için ikilemdeydim. Ancak Türkiye’de tek kapılı hiç bir spor araba tutulmadığı için bir Pro Ceed aldım. İlk olarak içinden başlayacak olursak çok sportif çizgileri var. Tasarım olarak ta çok harika. Arkadan görünüşü olsun önden görünüşü olsun çok güzel. Altı yere fabrika çıkışı olarak basık. Yalıtım konusunda o kadar başarılı ki ilk aldığımda motorun çalışmadığını hissetmiştim. 1.6 dizel motorunun performansı güzeldir. İnternette hakkında yazılanlara bakmayın. Oldukça performanslı bir motordur. Şehir içinde yokuşlarda ivmelenmesi olsun, ara hızlanmaları olsun bence çok güzel. Ses sistemi fabrika çıkışı olarak çok kaliteli. Pro Ceed’in içinde her yerde saklama gözleri mevcut. Yüksek hızlara çok iyi gelebilen bir araba. Ben Ankara otobanında 200 km/s hızı denedim ve bana mısın demedi. Yol tutuşu gerçekten güzeldir. Sert virajlara hızlı girebiliyorsunuz. Amortisörleri sert olduğu için çukurlardan geçişlerde sarsıntılı oluyor ama bu yol tutuşunun üstün olmasını sağlıyor.

Kia Pro Ceed Alınır Mı?

Eğer amacınız tek kapılı bir spor araba almaksa Pro Ceed rakiplerine göre bence daha kaliteli bir otomobil. Motor olarak gerçekten çok sağlamdır. Ayrıca performans olarak sizi tatmin eder. Ancak almadan önce mutlaka iyi gösterin.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap