Lancia Thema Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Lancia Thema Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

İtalyan otomobil üreticisi Lancia’nın Thema modeli nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Lancia Thema kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Lancia, premium sınıfta otomobiller üreten Fiat, çatısı altında bir firmadır. Türkiye’de çok fazla tutulmayan bir markadır. Thema modeli, chrysler 300 C ile aynı platforma sahip bir otomobildir. Türkiye’de 2011-2012 yılları arasında satılmıştır.

Lancia Thema Nasıl Bir Araba?

E segmenti bir otomobil olan Thema, gerçekten iri cüsseli bir otomobil. Tasarım olarak biraz sert hatlara sahiptir. Tank gibi araba lafının hakkını veren bir otomobildir. Türkiye’de 3.0 litrelik dizel motorla (CRD) satılmıştır. 6 silindirli olan bu motor 240 beygir ve 550 Nm tork gibi muazzam bir güç üretmektedir. ABS, ESP, TCS, 10 hava yastığı, dijital klima, anahtarsız çalıştırma, hız sabitleyici, geri görüş kamerası, elektrikli deri koltuklar, sunroof, far yıkama ve yağmur sensörü gibi pek çok özelliklere sahiptir. Thema’de 5 ileri otomatik şanzıman kullanılmıştır.

Lancia Thema Kullanıcı Yorumu

Lancia her ne kadar bir mercedes, audi veya BMW gibi isim yapmamış olsa da Thema’nin bu markalardan eksik kalır hiç bir yanı yok. Mesela iç döşemelerinde çift renk kullanılmış. Ayrıca direksiyonun bir kısmı, ön torpidonun üstü ve kapı kollarında ahşap kaplama var. İçerisi oldukça geniş bir araba. Bu kadar büyük cüsseli bir otomobil ne kadar performanslı olabilir ki diye düşünürken, motorunun performansına hayran kaldım. Gaza yüklendiğimde beni koltuğa yapıştırdı. Şehir içi ara hızlanmaları çok güzel. Böylesine güçlü bir motora sahip olmasına rağmen arabanın içine neredeyse hiç ses almıyor. Her şeyiyle çok mükemmel bir otomobil. Uzun yolda ve yüksek hız performansı ise muazzam 220 km/s hız ile rahatlıkla gidebiliyor ve o kadar yüksek hızda bile yolu çok güzel tutuyor.

Lancia Thema Alınır Mı?

Rakiplerine bakıldığı zaman fiyatı onlara göre biraz daha uygun. Bir premium araca binmek istiyorsanız tercih edilebilir. Ancak ikinci el piyasası çok zayıf.

Yorum Yap