Mercedes E200 Kompressor (W211) Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Mercedes E200 Kompressor (W211) Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Dünyanın en sağlam ve en iyi otomobillerini ürettiği Mercedes’in E200 serisinin W211 kasası nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Mercedes E200 (W211) kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Mercedes dünyanın en iyi otomobil üreticisidir. Tarih boyunca ürettiği tüm otomobiller çağının her zaman ilerisinde olmuştur. Hatta 15 yaşında bir otomobili bugün sıfır olarak üretilen çoğu arabadan daha iyidir. Bende bunu bilerek 1996 model bir Mercedes E200 Kompressor modelini aldım. W211 kasa diye tabir edilen bu model 2002 – 2006 yılları arasında üretilmiştir. Gerçekten çok üstün ve kaliteli bir otomobildir.

Mercedes E200 Kompressor W211 Kasa Nasıl Araba

Tasarım, donanım, güç, konfor ve güvenliğin bir arada toplandığı bir otomobildir. Kompressor Avantgarde, Kompressor Classic ve Kompressor Elegance donanım paketleri vardır. ABS, ESP, ASR, 8 hava yastığı, dijital klima, deri koltuklar, elektrikli camlar ve aynalar, hız sabitleyici ve sınırlayıcı, ısıtmalı direksiyon, ahşap kaplama, sis farları ve bir çok noktayı kontrol eden yol bilgisayarı gibi özelliklere sahiptir.  Bu otomobilde olan özelliklerin bir çoğu günümüzde üretilen çoğu arabada yoktur. Zaten kendisi lüks sınıfta yani E segmenti bir otomobildir.

Mercedes E200 (W211)’de 4 silindirli 163 beygir ve 240 Nm tork güç üreten bir motor bulunmaktadır. Bu motor LPG ile uyumludur ve şehir içinde 11.5, şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketir. E200’de 5 ileri otomatik ve manuel şanzıman seçenekleri mevcuttur.

Mercedes E200 Kompressor W211 Kullanıcı Yorumu

Aslında bu arabayı alana kadar sıfır bir C segmenti piyasası olan bir otomobilde alabilirdim. Ancak Mercedes kalitesini bildiğim için 2006 model bir E200 kompressor aldım. Aldığıma da hiç pişman değilim. İlk olarak içini anlatmaya başlayım. Lüks ve konfor adına her şey düşünülmüş. Hakiki deriden koltukları bulunmaktadır. Ön göğüs ve orta konsolda ahşap kaplama kullanılmıştır. Açılır cam tavanı harika bir görüntü sunuyor. İçi muhteşem genişliktedir ve çok konforludur. Arabada aklınıza gelebilecek her şey elektronik olarak ayarlanabilmektedir. Dediğim gibi lüks ve konfrolu olduğu için yol ve motor sesini asla içeriye almaz. Motor performansı çok harikadır. Şehir içinde ara hızlanmalarda güzel ivmelenir. Uzun yolda 200 ile giderken bile 120 ile gidiyormuş gibi yola tutunur. Yol tutuşu zaten Mercedes olduğu için sorgulanamaz bile. Nice sert virajlara diğer arabalar 60 70 ile girerken ben E200 ile 130 ile girerim bana mısın demez. Ben aldım alalı hiç bir şekilde arıza çıkartmadı.

Mercedes E200 Kompressor W211 Alınır Mı?

İlk olarak alacağınız arabanın Mercedes olduğunu unutmayın. Ya Mercedes alacaksınız ya da orta halli bir sıfır otomobil alacaksınız. İkisinin de artı ve eksi yönleri var. Ben tercihimi Mercedes’ten yana kullandım ve aldım. Hiçte pişman değilim. Yedek parçaları çok kolay bulunuyor. Ancak dediğim gibi Mercedes’in parça fiyatları biraz pahalıdır. İkinci el piyasası gayet güzeldir. Zaten Mercedes’e binen bir adam daha başka arabaya kolay kolay binemiyor. Yine de karar size kalmış, alacaksanız temiz kullanılmış bir tanesini almaya özen gösterin.

Yorum Yap