Moskwitsch Aleko Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Moskwitsch Aleko Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Sovyetler Birliği döneminin en büyük otomobil üreticilerinden bir tanesi olan Moskwitsch markasının Aleko modeli nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Moskwitsch Aleko kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Türkiye’de çok fazla olmasa da tek tük görülen bir otomobildir. Ülkemizde 1980’li yıllarda satılmıştır. Tasarım olarak Fiat 124 modeline benzemektedir. Türkiye’de resmi olarak sıfır modelleri satılmıştır. Moskwitsch 2002 yılında iflas ederek fabrikasını kapatmıştır.

Moskwitsch Aleko Nasıl Bir Araba?

Sovyetler döneminde üretilen ürünlere baktığınız zaman kaliteden çok niceliğe önem verildiğini görürsünüz. Otomobillerinde de sadece iş görsün, amacını yerine getirsin mantığı vardır. Moskwitsch, araçlarında da aynen bu durum vardır. Tasarım olarak çağının gerisinde kalmış bir araba olmuş olsa da kullanıcısını a noktasından b noktasında sorunsuzca götürmek görevini yerine getirir. Aleko’da donanım olarak hiç bir şey yoktur. Bildiğimiz Murat 124’ün, Sovyet yapımı arabasıdır. Üzerinde 1.5 litre hacimli 75 beygirlik motor bulunmaktadır. Bu motor üretilirken yine Fiat’tan destek alınmıştır.

Moskwitsch Aleko Kullanıcı Yorumu

Sovyet hayranı bir arkadaşım sırf farklı olabilmek amacıyla bunlardan bir tanesini aldı ve hala daha kullanıyor. Bende arası sıra kullanma fırsatı buluyorum. İçine oturduğunuz anda her şeyin kalitesiz olduğunu kolaylıkla anlayabiliyorsunuz. Ama bana çok koltukları çok konforlu geldi. Şehir içinde şöyle biraz geziyim diye çıktım. Motor performansına hayran kaldım. Şehir içinde güzel ivmeleniyor. Ancak vites geçişleri çok sert. Birinci vitese atmak için baya bir güç harcamanız gerekiyor. Otobanda 100 hıza çıktım ama daha fazlasını korktum.

Moskwitsch Aleko Alınır Mı?

Motor parçalarının bir kısmı Lada ile uyumludur. Ancak bu Moskwitsch Alekonun alınabileceği anlamına gelmiyor. Artık sadece hurdacıların işine yarar diye düşünüyorum.

Yorum Yap