Nissan GT-R Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Nissan GT-R Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Nissan’ın süper otomobili olan GT-R nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yakıt arayacağız. Ayrıca Nissan GT-R kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Nissan’ın ulaşılabilir gerçek bir spor araba amacıyla üretilmiş bir otomobilidir. Türkiye’ye 2009 yılında getirilmiş olup, hala daha üretilen bir süper otomobildir. Japonlar gerçekten bu otomobil işini biliyorlar diyebileceğiniz bir otomobildir.

Nissan GT-R Nasıl Bir Araba?

Aslında buna araba demek hakaret gibi bir şeydir. Bu canavar gerçekten de tam bir hız arabası. Türkiye’ye 2009 yılında getirilmiş olup hala daha satılmaktadır. R35 ve R50 olmak üzere iki farklı kasası vardır. GT-R’ın kaputunun altında 8 silindirli 600 beygir ve 652 Nm tork güç üreten bir motor vardır. Ayrıca GT-R dört çeker bir otomobildir.  GT-R’ın “GT-R R35 black edition” adında Avrupa versiyonu vardır. Avrupa’ya 570 beygirlik motorla ithal edilmiştir.

Nissan GT-R Kullanıcı Yorumu

Bir arkadaşımın daveti üzerine bir GT-R ile bir gün boyunca vakit geçirdim. İlk olarak içine oturduğunuz anda bile sizi sert bir ortam karşılıyor. Koltukları sert ve çok sportif. Ayrıca vücudu saran bir yapısı var. Arabayı çalıştırdığım anda motorun o sesi kulaklarda hoş bir ses bırakıyor. GT-R’ı test etmeye Dacia Logan ile gittim ve logandan inip buna binince ikisinin tek ortak noktası araba olması. Neyse şehir içinde şöyle biraz gezme için yola çıkacaktım ki daha gaza ayağımı dokundurduğum anda fırladı gitti. Yani önümde araba olsa çarpardım o derece. Arkadaşımın rica üzerine biraz da otobanda test etmek istedim. Boş yolda gaza yüklenince bir anda 200 km/s hıza kadar geldi. Arkadaşım bununla 300’ü rahatlıkla devirdiğini söyledi ama Türkiye’de buna uygun pek yol olmadığından dert yakındı. Yani istediğiniz hızda gidebileceğiniz nadir otomobillerden bir tanesi.

Nissan GT-R Alınır Mı?

Rakipleri olan Ferrari, Lamborghini veya Mercedes GT gibi arabalardan hem daha ucuz ama onlardan hiç bir eksik yanı yok. Tam bir hız ve performans arabasını neredeyse onların yar fiyatına sahip olabiliyorsunuz. Benim eğer 700-800 bin lira kadar param olsaydı ve spor araba alacak olsaydım kesinlikle Nissan GT-R alırdım.

otomobil web

Yorum Yap