Nissan Pulsar Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Nissan Pulsar Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Nissan C segmenti hacthback otomobili olan Pulsar nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Nissan Pulsar kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Qashqai modeli ile ülkemizde güzel satış rakamları yakalayan Nissan, bu başarısını c segmenti kompakt sınıfta da sürdürebilmek amacıyla, qashqai platformunu ve şasesini kullanarak 2016 yılında Pulsar modelini ülkemizde satışa çıkardı. Ancak istediği satış rakamlarını yakalayamadığı için bir yıl sonra satışını durdurdu.

Nissan Pulsar Nasıl Bir Araba?

C segmenti olan Pulsar, Renault-Nissan ortaklığının bir otomobili. Motor bölümünde Renault motoru varken iç mekanında ise Nissan izleri bulunmaktadır. N-Tec, Tekna ve Visia donanım paketleri olup, ABS, ESP, 6 hava yastığı, hız sabitleyici, dijital klima, yağmur ve far sensörü, geri görüş kamerası vb gibi pek çok özellik vardır. Ancak ne hikmetse Pulsar’da gündüz led farları ve sunroof gibi donanımlar yoktur. Şanzıman olarak yine Renault menşeili 6 ileri manuel ve otomatik vites seçenekleri vardır. Pulsar ülkemizde iki motor seçeneği ile satılmıştır. Motor teknik özelliklerine bakacak olursak

1.2 Benzinli : 4 silindirli olan bu motor Pulsar’ın tek benzinli motor seçeneğidir. 115 beygir ve 190 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu bir motor olup şehir dışında 6.5, şehir dışında ise 4.5 litre yakıt tüketmektedir.

1.5 Dizel : Renault’un Megane başta olmak üzere pek arabasında kullandığı 1.5 DCi motorudur. Zaten bu motor sağlamlık ve ekonomiklik olarak dünyanın en iyi dizel motorlarından bir tanesidir. 110 beygir ve 260 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 4.3, şehir dışında 3.5 litre yakıt tüketmektedir.

Nissan Pulsar Kullanıcı Yorumu

Pulsar daha içine oturduğunuz anda kaliteyi size hissettiren bir otomobil. İçerisinde kaliteli malzeme kullanılmıştır. Ön tarafı geniştir, ayrıca arka diz mesafesi benim gibi 1.80 boyunda birisi için oldukça geniştir. Yerden yüksek olması özellikle köy yollarında büyük bir avantaj sağlıyor. Motoru çalıştığı zaman arabanın içine hiç hissettirmiyor. Ses yalıtımına hayran kaldığım bir otomobil oldu. Yol tutuşu güzeldir. Rakiplerinden hiç bir eksiği yoktur. Uzun yolda 200 km/s hıza çıkmasına rağmen ne bir titreme ne de bir rüzgar sesini içeriye almıyor. Frenleri çok başarılırdır ve Pulsar’ı kısa mesafede düz bir şekilde kolaylıkla durdurabiliyor. Otomatik şanzımanı geri kaydırma yapmıyor, ayrıca vites geçişleri de oldukça sarsıntısız ve sessi.z

Nissan Pulsar Alınır Mı?

Nissan’ın bir kaç modeli hariç hiç bir arabası ülkemizde çok fazla tutulmamıştır. Bunda markanın Türkiye pazarlamasının da payı çok fazladır. Bu sebeple Pulsar’da ülkemizde çok tutulmamıştır. Ancak bu aldığınız zaman son sahibi olacağınız anlamına gelmiyor. Her arabanın mutlaka bir alıcısı vardır. Yedek parça ve usta sorunu bulunmuyor. Zaten çoğu parçası renault ve qashqai ile birebir olduğu için kolaylıkla bulabiliyorsunuz.

Yorum Yap