Ön ve Arka Camdan Su Sızıntısına Çözüm | Dayson Pu Mastik

Okunuyor Ön ve Arka Camdan Su Sızıntısına Çözüm | Dayson Pu Mastik

Aracınızın ön veya arka camından içeriye su sızıyor olabilir. Peki camdan su sızmasına ne yapılmalıdır. Hangi silikon yapıştırıcı kullanılmalıdır. Tüm sorulara yanıt arayacağız.

Bahar yağmurlarının başladığı şu günlerde aracımın ön camından içeriye su sızdığını fark ettim. Arabanın içine sızan su aracı kullanırken üstüme bile damlıyordu ve baya rahatsız ediyordu. Ayrıca arabayı yıkarken de içeriye su sızıntısı oluyordu. Bende durumu çözmek adına bir oto camcıya gittim. Bana söylediği şey ön camın  sökülüp yeninden fitil çekilmesi gerektiği oldu. Fiyat sorduğumda is 200 lira alırım dedi. Ama camdan su sızan yer çok küçük bir yer. Yani ben kendim sızıntının olduğu yeri görebiliyordum.

İlk olarak bildiğimiz şeffaf inşaat silikonlarından aldım. Ama su sızıntısını kesmedi ve çabucak aşındı. Daha sonra bir oto parçacıya aracımın camından su sızıntısını kesmek için ne yapabilirim diye sordum.

Bana Dayson marka bir silikon önerdi. Aracıma uyguladım ve su sızıntısı kesildi. Şimdi günlerde yağmur yağıyor ve bir damla bile su sızmıyor.

Dayson Pu Mastik Nasıl Uygulanır?

İlk olarak cam fitilinin neresinden kaçırdığını bulun. Ardından o bölge kuruyken daysonu uygulayın. Unutmayın ıslaksa veya kurumadan tekrar suyla temas ederse bir işe yaramıyor.

Yorum Yap