Opel Agila Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Opel Agila Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Opel’in B segmenti otomobili olan Agila nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Opel Agila kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. İşte Opel Agila hakkında her şey.

2000’li yılların başında küçük ama yüksek otomobiller biraz daha ilgi görmeye başlıyordu. B segmentinde Corsa ile güzel satış rakamları yakalayan Opel, 2001 yılında jip gibi görünen B segmenti hacthback modeli Agila’yı satışa sundu. Agila sadece 2001 yılında satılmış, ancak çok fazla tutulmadığı için aynı yıl satıştan kaldırılmıştır.

Opel Agila Nasıl Bir Araba?

Görüntüsü aynı bir jip gibi olan Agila’nın sadece 2001 modelini görebilirsiniz. Çünkü sadece 9 ay satışta kalmıştır. Türkiye’de de değil, Avrupa’da bile çok fazla sevilmemiştir.  Club ve Comfort donanım paketleri vardır. ABS, sürücü ve yolcu hava yastığı, klima ve ön cam otomatiği gibi özellikleri vardır. Ülkemizde sadece 1.2 litre hacimli 75 beygir ve 110 nm tork güç üreten 4 silindirli motorla satılmıştır. Agila’nın yakıt tüketimi şehir içinde 8, şehir dışında 5.7 litredir. LPG ile uyumlu bir motordur ancak arıza lambası yakıyor. Bence bir Opel Agila alacaksanız benzinli olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Opel Agila Kullanıcı Yorumu

Ben bunlardan bir tanesini 1 yıl kadar kullandım. Opel gibi bir marka böyle bir arabayı neden üretir aklım almıyor. İçerisi o kadar dar ki insan bunalıyor. Tamam yerden yüksek olması güzel bir şey. Çok dar bir araba. Arka diz mesafesi çok küçük olduğu için sıkışıyorsunuz. Ayrıca arka tarafa 3 yetişkinin oturması çok zor. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde ortalama kalitede malzemeler kullanılmıştır. Motor performansı fena sayılmaz. Ara hızlanmalarda ve yokuşlarda ivmelenmesi ortalama seviyelerde. Ancak yol tutuş olarak benim gördüğüm en kötü arabalardan bir tanesi. İnce ve yüksek bir araba olması sebebiyle virajlarda sanki devrilecekmiş gibi bir his uyandırıyor. Ayrıca 120 km/s hızın üstüne çıkınca yolda gezinmeler başlıyor. Bir diğer kötü yönü ise uzun yolda yan rüzgarlardan çok fazla etkilenmesidir. Yanınızdan bir TIR, kamyon veya otobüs geçince sizi şarampole atacak kadar arabayı sarsıyor. Neyse frenleri başarılıdır. Kliması çalışıyorsa güzel soğutur.

Opel Agila Alınır Mı?

Fiyatına göre baktığınız zaman gerçekten ucuz bir araba değil. Motor ve yürüyen aksam parçaları Corsa ile uyumlu olduğu için hem ucuz hem de kolay bulunabiliyor. Ancak kaporta ve aksesuar parçalarını bulmak çok zor oluyor. Bence daha fazla tutulan arabaları almanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap