Opel Kadett Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Opel Kadett Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Opel’in üretmiş olduğu en sorunsuz otomobillerden bir tanesi olan Kadett nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Opel Kadett kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Opel’in Astra’dan önce üretmiş olduğu Kadett bir dönemler ülkemizde çok hızlı parlamış sonra bir o kadar hızlı düşmüş bir otomobil modelidir. C segmenti bir araba olan Kadett 1980 ile 1991 yılları arasında satılmıştır.

Opel Kadett Nasıl Bir Araba? 

Gerçekten çok garip bir otomobildir. Kadett için, Opel’in dönemine göre ürettiği en iyi araba yorumları yapılmaktadır. Gerçekten de öyle bir arabadır. Son üretilmesinin üstünden 30 yıl geçmesine rağmen hala daha yollarda görülebilmektedir. Kadett’in 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzımanlı vites seçenekleri vardır. O dönemlerde otomatik vitesli araba üretmek premium sınıf markalara has bir şeydi.  Donanım olarak bir şey yoktur. Ama bu Kadett’in sorunsuz bir otomobil olmasını sağlıyor. 1.3, 1.4 gt, 1.6 benzinli ve 1.6 ve 1.7 dizel motor seçenekleri vardır. Dizel olanları kara dizel turbosuz motora sahip olanlarıdır. En çok tutulan motor seçeneği 1.3 litre olandır. Bu motor 75 beygir güç üretmektedir. Ama bana soracak olursanız 1.6 benzinli motora sahip olanlarını almanızı tavsiye ederim. LPG ile uyumlu motorlardır. Kadett’in 3 ve 5 kapılıcı hatchback ve sedan kasa tipleri vardır.

Opel Kadett Kullanıcı Yorumu

Bu araba dedemin 25 yıl boyunca kullandığı bir arabadır. Bende uzun uzun kullandım ve bildiğim her şeyi anlatmaya çalışacağım. Kadett’in koltukları çok rahattır. İçine oturduğunuzda rahatlığını hemen hissedebiliyorsunuz. Ön tarafı oldukça geniştir. Arka diz mesafesi yeterlidir. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi iyidir. Tofaşlar gibi öyle çatlama ve solma gibi sorunları olmuyor. Biz 25 yıl kullandık ve öyle aman aman arıza çıkarmadı. 1.3’lük motorunun performansı idare eder. Öyle basıyım çok hızlı gitsin diyeceğiniz arabalardan değil. Parasına göre yol tutuşu en iyi otomobillerden bir tanesidir. Ses yalıtımı zayıftır. Yol, motor ve rüzgar sesini içeriye alır. Benim en sevdiğim tarafı frenleriydi. Bu kadar eski olmasına rağmen frenleri oldukça güçlüydü.

Opel Kadett Alınır Mı?

Buraya kadar anlattıklarımıza bakarsanız bir Tofaş veya Reno 9 alana kadar, Kadett’in daha kaliteli bir otomobil olduğunu anlarsınız. Ancak buz dağının birde görünmeyen tarafı var. Yedek parçalarını bulmak çok zor. Son zamanlarda biz sadece hurdacılardan temin edebiliyorduk. Bayiler bile parçalarını getirmek istemiyorlardı. İkinci el piyasası çok zayıftır. Biz satmaya uğraştık ama satamadık onun yerine hurda teşvikiyle yerine sıfır otomobil almıştık.

Kaynak: otomobilweb

Yorum Yap