Opel Vectra C (2002 – 2009) Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Opel Vectra C (2002 – 2009) Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Opel’in d segmenti otomobili olan Vectra c kasa nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Opel Vectra C kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Opel Vectra 1990 yılında ilk olarak A kasa daha sonra B kasa ile davam etmiş ve aslında güzel satış rakamları da yakalamıştı. Bu başarıyı devam ettirmek isteyen Opel, 2002 yılında Vectra C kasasını satışa sundu. Ancak bu kasa kendinden önce gelen A ve B kasalar kadar başarılı olamadığı için 2009 yılında satıştan kaldırıldı. Şöyle bir baktığınız zaman hiçte kötü bir otomobil değil ama D segmenti işte. Nice kaliteli araçların yok olup gittiği bir pazardır.

Opel Vectra C (2002-2009) Nasıl Bir Araba?

D segmenti çok güzel bir otomobildir. İnternette hakkında yazılan boş laflara kanmayın. Gerçek kullanıcılarından bu araba hakkında bilgi edinmeye çalışın muhakkak. Bende 4 yıl boyunca 2005 model bir Opel Vectra C kasa kullandım. Comfort, Design Edition, Edition, Elegance ve Essentia donanım paketleri vardır. Elegance en full donanım paketi olup, ABS, ESP, ASR, 8 hava yastığı, TCS, dijital klima, hız sabitleyici, ön ve arka kol dayama. Elektrikli dört cam, elektrikli koltuklar gibi pek çok özelliğe sahiptir. 2005 yılının sonralarına doğru makyajlı kasalara geçilmiştir. Vectra C’de 5 ileri manuel ve 5 ve 6 ileri Active Select otomatik şanzıman seçenekleri bulunmaktadır. Motor teknik özellikleri ise şu şekilde;

1.6 Benzinli  : En çok tutulan bu motordur. Vectra’nın kasasına göre güçsüz kalsa da ekonomik ve sağlam bir motor olması sebebiyle tercih ediliyor. 105 beygir ve 150 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 10, şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketmektedir. Ayrıca LPG ile çok uyumlu bir motordur.

1.8 Benzinli : 2003 – 2004 model Vectra C ile satılmıştır. Çok tutulmayan bir motor seçeneğidir. 122 beygir ve 167 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur.

1.9 CDTI Dizel : 2005 – 2009 model yılları arasında satılmıştır. En çok bu dizel motor tutulmuştur. 150 beygir ve 320 Nm tork gibi güzel bir performansı vardır. Şehir içinde 10, şehir dışında 6 litre yakıt tüketmektedir.

Vectra C’nin 2.0 benzinli, 2.0 DTI, 2.0 T, 2.2, 2.2 DTI, 3.0 CDTI ve 3.2 GTS  motor seçenekleri de bulunmaktadır.

Opel Vectra C (2002-2009) Kullanıcı Yorumu

Bir defa hakkında bir sürü şey yazıp duranlara bakmayın. Gerçek kullanıcısından bilgi alacaksınız. Bende uzun sayılacak bir zaman kadar Vectra C kullandım. Bu arabadan indikten sonra passat’a falan bindiğimde daha kalitesiz geliyordu. Çünkü oldukça kaliteli bir araba. İçinde kullanılan malzeme kalitesi çok güzeldir. Sanki Premium bir otomobildeymişsiniz hissi veriyor. D segmentinin en geniş araçlarından bir tanesidir. Arka koltuklarda 3 tane uzun boylu yetişkin bile rahatlıkla yolculuk yapabilir. 1.6 motorunun şehir içi performansı ortalama seviyede. Kasasının ağır olması sebebiyle ara hızlanmalarda biraz ağır kalıyor. Yol tutuşu çok güzeldir. Arkasını kolay kolay savurmaz. Uzun yolculuk yaparken çok konforlu bir yolculuk imkanı sunar. Motor, yol ve rüzgar sesini kesinlikle içeriye almaz. Frenleri çok güçlü olduğu için arabayı kısa süre mesafede durdurabiliyor.

Opel Vectra C (2002 – 2009) Alınır Mı?

Bana göre parasına göre alınabilecek en iyi d segmenti otomobil bu. Yedek parçaları rakipleri gibi çok yüksek değil ve her yerde bulunabiliyor. İkinci el piyasası çok hızlı olmasa da yine de idare eder. Gerçekten çok kaliteli bir otomobildir.

Yorum Yap