Peugeot 407 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Peugeot 407 Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Fransız otomobil üreticisi Peugeot’un d segmenti modeli olan 407 nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Peugeot 407 kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Peugeot,406 modeliyle d segmentinde yer alıyordu. Ancak eskiyen yüzünün yerine 2005 yılında 407 modelini piyasaya sürdü. 2011 yılına kadar satışta kaldıktan sonra yerini 508 modeline bırakmıştır. 407 gerçekten zamanına göre kaliteli otomobillerden bir tanesidir. Ancak çoğu d segmenti modelin başına geldiği gibi 407’de çok fazla tutulmamıştır.

Peugeot 407 Nasıl Bir Araba?

407, Peugeot’un ürettiği en donanımlı ve konforlu otomobillerden bir tanesidir. Fiyatına göre kıyasladığımız zaman alınabilecek en donanımlı araçlardan bir tanesidir. Ülkemizde 2004 yılının sonlarında satışa sunulmuştur. Blackline, Comfort, Executive, Executive Black, GT Line, Millesium ve Premium donanım paketleri vardır. En full donanım seviyesi olan Executive’de ” ABS, ESP, ASR, hız sabitleyici, elektrikli koltuklar, elektrikli aynalar ve camlar, çift yönlü dijital klima ve yol bilgisayarı” gibi pek çok özellik bulunmaktadır. 407’nin manuelin yanı sıra yarı otomatik şanzıman seçenekleri de bulunmaktadır. Ayrıca sedan ve stationwagon kasa tipleri mevcuttur. Peugeot 407’nin motor teknik özellikleri ise şu şekilde;

1.6 HDi :  Belki de dünyanın en sağlam ve ekonomik dizel motorlarından bir tanesidir. Zaten en çok tutulan motorlu 407, 1.6 HDi motora sahip olanlarıdır. Bu motor 110 beygir ve 240 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 6.8, şehir dışında 4.4 litre yakıt tüketmektedir.

2.0 Benzinli : 2005 – 2007 model aralığında satılmış bir motordur. 140 beygir ve 200 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 13, şehir dışında 6.8 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur.

2.0 HDi :  Daha yüksek performans isteyenler tarafından tercih edilebilir bir motordur. 136 beygir ve 320 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 7.5, şehir dışında 5 litre yakıt tüketmektedir.

407’nin çok olmasa da 2.2 ve 3.0 litre hacimli motor seçenekleri de mevcuttur. Ancak bu motora sahip olanları çok az satılmıştır.

Peugeot 407 Kullanıcı Yorumu

Bu arabayı kullanmadan hakkında atıp tutan çok oluyor. Ben şimdi size 2 yıl kullanmış birisi olarak 407 hakkındaki düşüncelerimi aktaracağım. 407, gerçekten çok kaliteli ve donanımlı bir otomobildir. Ön göğüste ahşap kaplama, elektrik destekli deri koltuk döşemeleri gibi konfor ve lüksün bir araba olduğu araçlardan bir tanesidir. Geniş bir araç olması sebebiyle içi de oldukça geniştir. Arka koltuğa 3 kişi rahatlıkla oturabilir. Arka diz mesafesi ise oldukça uzundur. 1.6 Hdi motorunun performansı fena sayılmaz. Şehir içinde ara hızlanmalarda falan ivmelenmesi güzeldir. Zaten sessiz çalışan bir motor olması sebebiyle aracın çalıştığını anlamıyorsunuz bile. Uzun yol ve yüksek hızlarda ise yol tutuşu çok üstündür. 200 ile giderken bile en ufak bir sarsıntı titreme yaşamıyorsunuz. Dört tekerden disk fren olması sebebiyle frenleri çok güçlüdür ve frenleme mesafesi oldukça azdır.

Peugeot 407 SW

Peugeot 407 SW

Peugeot 407 Alınır Mı?

Bu arabayı almadan önce araştırma yapanlar sorunlu bir araba olduğunu düşünüyor. Ancak durum öyle değil. 407’nin bilinen hiçbir kronik arızası bulunmuyor. Parasına göre alınabilecek en iyi D segmenti araçlardan bir tanesidir. Yedek parçaları motor, yürüyen ve mekanik aksamlarda hiçte pahalı değil. Kaporta ve aksesuar aksamları her d segmentinde olduğu kadar bir fiyata sahip. İkinci el piyasası zayıf. Ancak bu bence bir avantaj. Çünkü kaliteli bir arabaya az para ile sahip olabiliyorsunuz. Almadan önce elektrik aksamının çok fazla kurcalanmamış olmasına dikkat edin. Yoksa donanımı çok fazla olduğu için sürekli elektrik arızası verebilir.

Yorum Yap