Renault 11 Flash Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Renault 11 Flash Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Renault’un hatchback otomobili olan Flash nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Renault 11 Flash kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Renault’un dönemine göre yüksek performanslı araçlarından bir tanesi olan 11 Flash ilk olarak 1987 yılının son aylarında satışa sunuldu. 1990 yılında Flash s modeli de satılmaya başlanan Flash, 1996 yılında üretimden kaldırılmıştır.

Renault 11 Flash Nasıl Bir Araba?

Renault 9  Broadway‘in hatchback olanı diyebileceğimiz bir otomobildir. Merkezi kilit ve elektrikli ön camları bulunmaktadır. O zamanlar opsiyonel olarak sunulsa da bazı Flashlarda klima bile vardır. Ülkemizde 1.7 litrelik 8 valf motor ile satılmıştır. Bu motor 74 beygir ve 135 Nm tork güç üretmektedir. Oldukça performanslı bir motordur. Ayrıca düşük devirde hızlı gitmesiyle meşhurdur. O zamanlar üretilen her Renault’ta olduğu gibi bu motor da LPG ile tam uyumludur.

Renault 11 Flash Kullanıcı Yorumu

Renault olması, yedek parçasının çok bol bulunması ve uygun fiyatı nedeniyle bunlardan bir tanesini 2 yıl boyunca kullandım. Benim sahibi olduğum modelde klima bile vardı ve garip bir şekilde çalışıyordu. İlk olarak içinden başlayacak olursak, Renault 9 ile aynı iç hacmine sahiptir. Ön tarafının genişliği iyidir ancak arka diz mesafesi çok dardır. Bagajı emsali olan çoğu hatchback otomobilde göre daha geniştir. Motor performansı her ne kadar kağıt üzerinde az gibi görünse de aslında çok iyidir. Yokuşlarda kolaylıkla ivmelenebilir. Oldukça sorunsuz bir motora sahiptir. Ancak hararet yapmaya çok meyillidir. yazın yokuş çıkarken çok fazla hararet yapıyor. Frenleri çok başarılı değildir. Renault 11 Flash’ın en kötü yönü virajlarda hemen savrulmasıdır. Arka amortisörlerinin çok yumuşak olması yol tutuşunu zayıflatıyor. Gördüm en kötü yol tutuşu olan arabalardan bir tanesi.

Renault 11 Flash Alınır Mı?

Fiyatlarına baktığınız zaman aslında alınabilir bir otomobil. Yedek parçası hem çok kolay bulunuyor hem de çok ucuz. Ancak bu arabadan bir tane alacaksanız özellikle kaporta ustasına çok iyi göstermelisiniz. Ağır kazalı olanları bir hayli fazladır. İkinci el piyasası çok iyi değildir, ama öyle elde kalacak bir araba değil. Aldıktan sonra motor performansına güvenip çok fazla hızlara karşı temkinli olmalısınız.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap