Renault Modus Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Renault Modus Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Renault’un MPV sınıftaki otomobili olan Modus nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Renault Modus kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

2000’li yılların başından itibaren hatchback b segmentinde bir çok otomobil çıkmaya başladı. Bunların başında Hyundai Getz ve Honda Jazz geliyordu. Renault Clio ile bu iki aracın pazar payını kıramayan Renault Modusu 2004 yılında satışa sundu. Ancak istenilen rakamları yakalayamadığı için 2009 yılında satıştan kaldırdı.

Renault Modus Nasıl Bir Araba? 

Modus, Renault Clio şasesi üzerine inşa edilmiş, b segmenti ama yüksek bir otomobildir. Modus için MPV sınıfında olduğu söylenebilir. Donanım olarak “Authentique, Dynamique” paketleri vardır. Dynamique en full donanımı olup, “ABS, ESP, cam tavan, hız sabitleyici, dört cam otomatiği, sürücü, yolcu ve yan hava yastığı, dijital klima ve elektrikli aynalar ve camlar” gibi özellikleri vardır. Türkiye’de 3 farklı motor seçeneği ile satılmıştır. Motor teknik özelliklerine göz atacak olursak;

1.4 Benzinli : Renault’un Clio’da kullandığı çok sağlam ve performanslı bir motordur. Bana göre dünyada üretilmiş en sorunsuz motorlardan bir tanesidir. 100 beygir ve 127 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9, şehir dışında 6 litre yakıt tüketimi vardır. LPG ile tam uyumlu bir motordur. Modus için en çok tutulan motor 1.4 benzinli olanıdır.

1.5 DCi : Renault tarafından üretilen bu dizel motor zaten sorunsuzluğu ve ekonomikliği ile bilinen bir motor. 86 beygir ve 185 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 5.5, şehir dışında 4 litre yakıt tüketimi vardır.

1.6 Benzinli : Megane 2‘lerde yer alan bu motor, Modus’te de kullanılmıştır. 112 beygir ve 151 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9, şehir dışında ise 5.5 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur.

Modus’un otomatik ve manuel vitesli seçenekleri vardır.

Renault Modus Kullanıcı Yorumu

1 yıldır bu Modus kullanıyorum. İlk olarak aracın içinden bahsedecek olursak, daha içine oturduğunuz anda sanki bir jipin içindeymişsiniz gibi his oluşturuyor. Ön göğüs ve kapı kollarında kaliteli plastik kullanılmış. Özellikle tavan yüksekliği çok güzel. 2 metrelik arkadaşım bile kafası tavana değmeden rahatlıkla oturabiliyordu. Arka diz mesafesi rakiplerine göre güzel, ancak bu durum bagaj hacminin küçük olmasına neden olmuş. 1.4 lük motorun performansı çok iyi değil, ancak 1.5 dizel ve 1.6 benzinli motorlar performans severler tarafından tercih edilebilir. Şehir içinde ara hızlanmaları güzel. Modus’un en sevdiğim yönlerinden birisi görüş açısının çok güzel olması. Aracın içinden çok geniş bir açıyla yolu görebiliyorsunuz. Uzun yol ve yüksek hızlarda çok stabil değil. Yüksek olması sebebiyle yol tutuşu biraz zayıf.

Renault Modus Alınır Mı?

Fiyat/performans olarak bakıldığı zaman bence alınabilir. Yedek parça ve usta sıkıntısı çekmezsiniz. Ancak ikinci el piyasası çok hızlı değil. Şöyle temiz kullanılmış bir tanesi alınabilir. Tam bir küçük aile otomobilidir.

Yorum Yap