Renault Talisman Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Renault Talisman Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Renault’un d segmenti orta-üst otomobili olan Talisman nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Renault Talisman kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Renault uzun yıllardır D segmentinde otomobiller üretmektedir. Ancak hiç bir zaman bu sınıfta ülkemizde başarılı bir satış rakamları yakalayamamıştır. Yakın tarihte önce Laguna, sonra Latitude ve son olarak 2015 yılının son aylarında Talisman’ı piyasaya sürdü. 2021 yılı itibariyle Talisman hala daha sıfır olarak satılmaktadır.

Renault Talisman Nasıl Bir Araba?

Tasarım olarak bakıldığı zaman Megane 4 ile çok benzer olduğunu görebilirsiniz. Arka stop farlarının bıyık şeklinde falan olması birebir Megane 4’e çok benziyor. Aslında daha farklı bir tasarım yapabilirlerdi. Ancak d segmenti bir otomobil olduğu için donanım, konfor ve performans tabi çok daha üstündür.  Icon ve Touch olmak üzere iki donanım paketi vardır. Multisense Sistemi, Apple CarPlay, 10 hava yastığı, Yokuşta Kalkış Destek Sistemi, 7″ TFT gösterge ekranı, Geri görüş kamerası, Head Up Display, Çift bölgeli otomatik klima, Elektrikli açılır panoramik cam tavan, Elektrikli açılır panoramik cam tavan ve Adaptif Cruise Control gibi pek çok özelliğe sahiptir. Ülkemizde 3 farklı motor seçeneği ile satılmaktadır. Talismanda 6 ve 7 ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman kullanılmıştır.

1.3 TCe Benzinli : 4 Silindirli olan bu motor 157 beygir ve 270 Nm tork güç üretmektedir. Talisman’ın benzinli olan tek motorudur. LPG ile uyumlu bir motor değildir. Şehir içinde 7.5, şehir dışında 4.5 litre yakıt tüketmektedir.

1.5 DCi dizel : Renault’un çoğu otomobilinde kullandığı dizel motordur. 110 beygir ve 260 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 4, şehir dışında 3.4 litre yakıt tüketmektedir.

1.6 DCi dizel : En çok tutulan motordur. Harika bir performansı vardır. 160 beygir ve 380 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 4, şehir dışında 4 litre yakıt tüketmektedir.

Renault Talisman Kullanıcı Yorumu

Daha önce pek çok D segmenti otomobil kullandım. Talisman’da bunlardan bir tanesi. Gerçekten çok kaliteli bir otomobil. Rakiplerinden hiç bir kalır yanı yok. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi gerçekten çok üstün. İçi mekanında kullanılan malzeme kalitesi falan çok iyi. Arka diz mesafesi bana en büyük rakibi olan Passat’tan daha uzun geldi. 1.6 litrelik dizel motorunun performansı çok güzel. Ayrıca sessiz çalışan bir motor. Şehir içinde ara hızlanmalarda falan çok iyi. EDC şanzımanın vites geçişleri çok yumuşak ve sessiz. Donanım olarak aklınıza gelebilecek her şey var. Sürücünün işini kolaylaştıran her şey mevcut. Hatta Talisman’da yol kenarında bulunan trafik işaretlerinin ne olduğunu algılayan sensör bile var. Bir kaç defa uzun yola da gittim. 200 km/s hızla giderken bile sanki çok daha yavaş gidiyormuş gibi güven hissi veriyor. Oldukça konforlu bir yolculuk sunuyor.

Renault Talisman Alınır Mı?

Rakiplerine göre hiç bir eksiği olmayan bir araba. Ayrıca arkasında ülkemizin en çok satılan otomobil markalarından bir tanesi olan Renault var. Ancak her d segmentinde olduğu gibi sıfırı pahalıyken, ikinci el çok fazla değer kaybeder. Bence d segmentinde Passat’a alternatif bir otomobil arıyorsanız alınabilir.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap