Renault Twingo Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Renault Twingo Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Renault’un A segmenti otomobili olan Twingo nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Renault Twingo kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Renault’un A segmenti tek kapılı hatchback otomobili olan Twingo 1997 – 2001 yılları arasında üretilmiştir. Başta bayan sürücüleri hedefleyen Twingo, ülkemizde ve dünyada çok fazla satış rakamı elde edememiştir.

Renault Twingo Nasıl Bir Araba?

Oldukça havalı bir otomobil olan Twingo’nun Alize, Base, Easy, Expression, Pack ve Wind donanım paketleri vardır. “ABS, klima, hidrolik direksiyon” gibi özellikleri vardır. Dışarıdan çok küçük bir otomobil gibi dursa da ön tarafı oldukça geniştir. Twingo’nun bazı modellerinde tamamıyla açılır tavan “twin air” bulunmaktadır. Ülkemizde iki farlı motor seçeneği ile satılmıştır. Twingo’nun bana göre en büyük eksikliği otomatik viteslisinin olmayışıdır. Tüm Twingolar 5 ileri manuel viteslidir.

1.2 Benzinli : En çok tutulan motor seçeneğidir. 58 beygir ve 93 Nm tork güç üretmektedir. Her ne kadar zayıf bir motor gibi dursa da, Twingo’nun kasasının hafif olması sebebiyle güzel performans çıkarıyor. Şehir içinde 7.5, şehir dışında 5.1 litre yakıt tüketimi olup, LPG ile tam uyumlu bir motordur.

1.3 Benzinli : Türkiye’de çok az sayıda satılmıştır. 55 beygir gücündeki motor şehir içinde 8, şehir dışında 5.5 litre yakıt tüketmektedir. Ayrıca LPG ile tam uyumludur.

Renault Twingo İçi

Renault Twingo İçi

Renault Twingo Kullanıcı Yorumu

Kız kardeşime ucuz bir küçük otomobil almak için araştırmalarımız sonucunda Twingo almaya karar verdik. Bizdeki 98 model olanıydı ve klimalıydı. İlk olarak içinden başlayacak olursak, ön tarafı gayet geniş. Sanki C segmenti bir otomobilde oturuyormuşsunuz gibi bir his veriyor. Ancak arka diz mesafesi yok denecek kadar az. Bagajı da çok dar, öyle bebek arabası falan sığdıramazsınız. Motor performansı yeterli seviyededir. Ancak rampalarda biraz bayılıyor. LPG ile sorunsuz bir şekilde çalışan motoru var. Ara hızlanmalarda hantal kalıyor. Ancak Twingo zaten performans arabası değil. Frenleri başarılı bir otomobil. Yol tutuşu ise çok güzel değil. Virajlarda arkasını savurmaya çok meyilli, hele yollar ıslaksa çok dikkatli gitmek gerekiyor. İçerisinde kullanılan malzeme kalitesi çok iyi değil, özellikle trim sesleri çok fazla geliyor. Altı yerden yüksek olduğu için bu bir avantaj sağlıyor.

Renault Twingo Alınır Mı?

Eğer ucuz ama bir o kadarda donanımlı bir bayan arabası arıyorsanız Twingo tam size göre diyebilirim. Yedek parçaları kolaylıkla bulunabiliyor ve ucuz. İkinci eli çok güçlü olmasa da yine de idare eder. Biz 4 yıldır kullanıyoruz daha bir kere bile bir sorun çıkarmadı. Bu paralara alınabilecek en iyi bayan otomobillerinden bir tanesi diyebilirim. Bana soracak olursanız temiz kullanılmış bir Twingo alınıp güzelce kullanılabilir.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap