Şarj Dinamosu Tamiri

Okunuyor Şarj Dinamosu Tamiri

Başlıklar

Şarj Dinamosu Tamiri

Şarj Dinamosu tamiri nasıl yapılır konusuna bir açıklık getirmek isteriz. Çeşitli ortamlarda elektrik üreten bir parça olarak ön plana çıkan şarj dinamosu, araçlarda önemli bir yere sahiptir. Gücünü kayış vasıtası ile motordan alan şarj dinamosu, aracınızın sağlıklı bir biçimde çalışmasını sağlar. Arızalandığı durumda birçok can sıkıcı duruma sebep olan şarj dinamosuna gerekli özeni göstermek gerekir.

Motor kayışı, kayışın dinamoyu döndürmesi ile hareket eder. Bu durumda elektrik akışını sağlar. Şarj dinamosunun farklı arıza belirtileri mevcuttur bu arıza belirtilerini bilmek fayda sağlar. Şarj Dinamosu tamiri için bir kömürlerin değiştirilmesi iki tamamen şarj dinamosunun değiştirilmesi gibi iki farklı alternatiften faydalanabilirsiniz. Eğer problem çok büyükse, tamamen değiştirmek biraz pahalıya patlayacak olsa da bu seçenekten başka şansınız yoktur.

Şarj Dinamosu Tamiri Fiyat

Şarj Dinamosu tamiri fiyat konusu da bir hayli merak ediliyor. Şarj dinamosu tamiri ve değiştirilmesi için mir miktar para ödemeniz gerekiyor. Şarj dinamosu kömürünü değiştirmek ucuz olduğundan sürücüler bu konuda bir endişe yaşamaz. Tamirci dinamoyu sökerek, kömürleri değiştirir ve tekrardan yerine takarak voltaj ölçümü yapar.

Şarj dinamosu kömür değiştirme fiyatı günümüzde 500 TL civarındadır ve işçilik de bu paraya dahildir. Fakat şarj dinamosu tamir edilemeyecek büyüklükte bir arıza yapmışsa, bunun için fiyat değişiklik gösterir. Bugün parçası en ucuz olarak bilinen araç markalarına Tofaş’ı örnek göstermek yanlış olmayacak. Fakat Tofaş şarj dinamosunu değiştirmek bile yaklaşık 2000 TL civarındadır. İthal otomobillerde bir şarj dinamosunu değiştirmek 10000 TL’ye kadar ulaşmaktadır. Bundan dolayı aracınızın şarj değiştirme dinamosunun tamir fiyatı için 2000 TL ile 10000 TL arası fiyat vermek yanlış olmayacak.

sarj

Şarj Dinamosu Tamiri

Şarj Dinamosu Tamiri Nasıl Olur

Şarj dinamosu tamiri nasıl olur sorusunun yanıtı bu arızayı yaşayan kişiler tarafından bir hayli merak edilir. Şarj dinamosu arızası ciddi bir durumdur. Bu arızayı hemen tamir ettirmek fayda sağlayacaktır. Şarj dinamosu arızası ile ilgili bilgi almak isteyen bireyler, yazımızı okumaya devam etsinler. Şarj dinamosu tamiri ne kadar sürer bilginiz var mı? Aracın önemli bir kısmı olan şarj dinamosu arızalandığında tamirinin hemen yapılmaması aracınıza ileri zamanda daha büyük hasarlar verir. İlk olarak arızanın nereden kaynaklandığını bilmek gerekir.

Arıza oluşan yer eğer bilye de ise metalik bir ses oluşur. Bu arıza durumu şarj dinamosu tamiri için araç bilyelerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Şarj dinamosunda ortaya çıksn arıza için genel anlamda belirli parçalar tamir edilir. Tüm bunlara ek olarak farklı bir işlem için şarj dinamosunun sökülmesi ya da sıfırı ile yenilenmesi gerekir. Konjektör arızası olduğunu tespit ediyorsanız, akünüzün şarj olup olmadığını anlamanız gerekir. Şarj olmayan akünüz, konjektör arızası olduğunu bildirir. Şarj dinamosu tamiri, arızaya bağlı bir biçide uzun ya da kısa sürebilir. Şarj dinamosu tamiri işte bu şekilde olur.

 

Yorum Yap