Serçe Araba Yorumları

Okunuyor Serçe Araba Yorumları

Serçe Araba Yorumları

Serçe araba yorumları ile ülkemizde en uzun süre üretilen otomobillerden olması ile beraber vazgeçilmez araçlar arasında yer alıyor. Serçe araçlara bakıldığı zaman Tofaşlar özellikle 1970’li seneler arasında büyük satış rakamları yakaladı. Bu başarıyı bozmadan devam ettiren Tofaş, modern olan kasası ile beraber 1984 senesinde satışa sunuldu. Fakat serçe modası geçtiği için ve zamanına göre eski bir tasarıma sahip olduğu için zamanla eski bir model haline geldi.

Türkiye’ye farklı markalarda model araçlar geldiği için Tofaş araçlarının da Pazar payı azaltıldı, bu duruma rağmen Tofaş araçlar serçe modelini 1984 senesi ile 1995 senesi arasında üreterek iç piyasada satmaya devam etti. Kısaca serçe araba yorumları ile Tofaş araçlar oldukça sevilmekte ve eski dönemin vazgeçilmez araçları arasında yer almakta.

Serçe Araba Yorumları Konusu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden bizlere iletebilir, cevap alabilirsiniz.

Serce-Araba-Yorumlari

Serçe Araba Yorumları

Tofaş Serçe Nasıl Bir Araba?

Sedan, 5 kapılı otomobil araçlarda olan Serçe araçlar, arkadan bakıldığı zaman Murat 124 ile aynı görünmektedir. Fakat Murat 124’ün farları da yuvarlak iken Serçe’nin kare şeklinde olmaktadır. Arkadan itişli bir otomobil olan Serçe araçlarda donanım bulunmaz. Zaten Tofaş kuş serisinde en güçsüz ve en boş modeli Serçe modeller olmaktadır. Serçe araçlarda 4 ileri manuel şanzıman bulunur. Bunun dışında Tofaş Serçe hakkında bilgi ve özellikleri bakıldığı zaman,

  • Tofaş Serçe araçlarda 1.3 litre hacminde olmaktadır ve bu motor 65 beygir olmaktadır.
  • 102 Nm tork güç üreten ve LPG ile uyumlu bir motor olan Tofaş araçlar, şehir içinde 10.5 ve şehir dışında 6.5 litre yakıt tüketmektedir fakat birçok kişi Tofaş serçe çok yakıyor şikayetinde bulunmaktadır.
  • Yedek parçaları çok uygun fiyatlı olan Serçe arabalar sadece kaporta ve aksesuar parçaları bir Şahin Doğan kadar çabuk bir şekilde bulunmamaktadır, ikinci eli de çok hızlı değildir.
  • Yerli otomobil olması olan Serçe araçlar özellikle ikinci el alınırken kaportası dikkat edilmelidir ve bununla beraber diğer aksamlarını da tamir ettirebilirsiniz fakat kaportada çürük varsa çok uğraştırmaktadır.

Tofaş Serçe Özellikleri

Tofaş serçe araba özellikleri bakıldığı zaman serçe modelinin motor gücü, yakıt tüketimi, kaç beygir olduğu, şanzıman özellikleri, kaç vites olduğu, 0-100 km hızlanma süresi, tekerlek ölçüleri, motorunun kaç silindir olduğu ile net ağırlığı merak edilmektedir. Serçe almayı düşünen kişilere ön bilgi olarak kasa tipi Sedan 44 kapı, manuel 4 vites ile hızlanması da 19 SN olmaktadır. Üretim senesi 1983 ila 1994 senesi arasında olmaktadır.

Motor hacmi 1239 cc, motor gücü 47 KW, maksimum güç 5400 rpm, olmaktadır. Net ağırlığı da 895 kg olmaktadır. Serçe alınır mı bakıldığında Acemi kişiler için de uygun olan Tofaş araçları 1984 senesinden 1994 senesine kadar hiçbir değişiklik yapılmadan satılmıştır. B segmenti bir otomobil olan Serçe’nin 4 ileri manuel şanzımanlı vitesi bulunuyor.

Tofaş Serçe Kullanıcı Yorumları

Uygun fiyatlı olarak görülen Tofaş Serçe araba kullanıcılar ile özellikle içerisinin geniş olması ile sevilmektedir. Gösterge paneline bakıldığında özellikle 70’lerin otomobillerden kalma görüntüsü bulunuyor ve motor performansı da çok iyi görülmemektedir. Özellikle Serçe LPG tüketimi konusunda LPG araçlarda şehir içerisinde yokuşlarda bayıldığı da kullanıcılar tarafından söylenmektedir.

Yorum Yap