Suzuki Splash Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Suzuki Splash Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Japon otomobil üreticisi Suzuki’nin mini otomobili olan Splash nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Suzuki Splash kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Tüm dünyada mini otomobiller üretmesiyle bilinen Suzuki’nin Splash modeli  2010 ile 2013 yıllar arasında satılmış, ancak piyasada çok fazla tutulmadığı için satıştan kaldırılmıştır. B segmenti olarak geçmesine rağmen boyutları A segmenti bir otomobildir.

Suzuki Splash Nasıl Bir Araba?

Suzuki’nin mini otomobili olan Splash gerçekten çok donanımlı bir otomobildir. Dışardan minicik bir otomobil gibi dursa da içi oldukça geniştir. Eğer bir Suzuki Splash alacaksanız mutlaka GLS-h olanını almanızı tavsiye ederim. Donanım olarak ” ABS, 6 hava yastığı, klima, yol bilgisayarı, ön cam otomatiği ” gibi donanımları vardır. Splash’ın 5 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri vardır. 2 farklı motor seçeneği ile satılmıştır. Motor teknik özelliklerine bakacak olursak

1.2 Benzinli : İki farklı güce sahip olanı vardır. Birisi 85, diğer 94 beygir gücündedir. Alırken 94 beygir olanını tercih etmenizi öneririm. Şehir içinde 9, şehir dışında 6 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur.

1.3 DDIS Dizel : Çok fazla tutulmamış bir motordur. 75 beygir ve 190 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 5.5, şehir dışında 4 litre yakıt tüketmektedir. Splash’ın kasası hafif olduğu için gayet güzel performans sergiler. Ancak sesli çalışan bir motordur.

Suzuki Splash arkadan görünüşü

Suzuki Splash arkadan görünüşü

Suzuki Splash Kullanıcı Yorumu

Kız kardeşim için araba ararken bunlardan bir tanesini sıfır olarak almıştık. Bende arada sırada kullanıyordum. Bizdeki 1.2 litre hacimli 94 beygirlik olanıydı. Ön tarafının genişliği güzeldir, ancak arka diz mesafesi çok dar. Zaten tam bir şehir içi arabası. Aile için pek kullanışlı değil. Motoru çok performanslıdır. Ara hızlanmalarda olsun yokuşlarda kalkışlarda olsun gayet güzel ivmeleniyor. Frenleri başarılıdır ve arabayı kısa mesafede kolaylıkla durdurur. Kliması ortalama güçtedir. Yani biraz daha güçlü olabilirdi diye düşünüyorum. Motor sesini içeriye alıyor. Yol tutuşu da öyle çok üstün değil. Özellikle virajlarda arkasını savurmaya çok meyilli.

Suzuki Splash Alınır Mı?

Almadan önce mutlaka araştırma yapıyorsunuzdur. Tutulmayan bir otomobil olmasına rağmen fiyatı yüksektir. Yedek parça sıkıntısı şuan için bulunmuyor. Ama ileride çok daha zor bulunacağını düşünüyorum. Motor mekanik aksam parçaları Suzuki’nin bir çok aracı ile ortak ancak kaporta aksam parçaları çok pahalı. Alınır mı diye soracak olursanız, şöyle daha fazla piyasası alternatiflerine bakmanızı öneririm.

Kaynak: otomobilweb

Yorum Yap