Tata İndica Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları - Otomobil Web

Tata İndica Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

 Tata İndica Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları
Okunuyor Tata İndica Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Tata’nın 5 kapılı hatchback modeli olan İndica nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Tata İndica kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Tata, Hindistan’ın en büyük otomobil üreticisidir. Ülkemizde aslında uzun yıllardır araç satışa yapan Tata, daha çok pick-up tarzı araçlar satıyordu. Ancak 2004 yılında Türkiye pazarında otomobil satacağını da açıkladı ve 2005 yılında pazara giriş yaptı. 2014 yılında ise Türkiye pazarından otomobil satışını durdurdu. İndica modeli de 2005 – 2009 yılları arasında satılmıştır.

Esnek Reklam Alanı
 

Tata İndica Nasıl Bir Araba?

B segmenti bir otomobil olan İndica aslında ucuz fiyatı ve fiyatına göre sunduğu donanımlarla çıktığı zamanlarda dikkat çekmişti. Satıldığı dönemlerde ortalama bir satış rakamları yakalamıştır. Basic, Comfort ve Trend donanım paketleri vardır. Özellik olarak ABS, klima, sürücü ve yolcu hava yastığı, elektrikli ön camlar gibi özellikleri vardır. İndicac 1.4 benzinli ve 1.4 dizel motor seçenekleri ile satılmıştır.

1.4 Benzinli : 60 beygir ve 105 Nm tork güç üreten bir motordur. Şehir içinde 10, şehir dışında 6 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur. Ancak performans olarak düşüktür.

1.4 Dizel : Türkiye’de satılmış en güçsüz dizel motorlardan bir tanesidir. 49 beygir ve 85 Nm tok güç üretmektedir. Şehir içinde 8, şehir dışında 5 litre yakıt tüketmektedir.
Bir diğeri ise turbo dizel olanıdır. 1.4 litre hacimli motor 71 beygir ve 135 Nm tok güç üretmektedir. Şehir içinde 7.5, şehir dışında 4.5 litre yakıt tüketmektedir.

Tata İndica Kullanıcı Yorumu

Az olan param ile yüksek model, hatchback ve birazda donanımlı bir araba almak istiyordum. Bende pazar araba pazarını biraz inceledikten sonra Tata İndica almaya karar verdim. Fiyatı, reno 9 ve tofaş şahinden biraz daha fazlaydı. İlk olarak içinden başlayalım. İç hacminin genişliği ön tarafta güzeldir. Ancak arka diz mesafesi çok dar. Yani rakibi olan bir Honda Jazz ile çok fark var. Ben 2 yıl boyunca kullandım. İlk olarak bu arabada neden bu kadar güçsüz motor kullanmışlar kafam almıyor. Rampalara geldiğinde bayılıyor, kamyonlar bile bizi geçiyordu. Arabada 4 kişi varken birde klima açarsanız sanki arkasında 10 ton yük varmış gibi çekmiyor. Uzun ylda 130 km/s hıza kadar bir şey yok ama üstü hızlarda yolu çok az tutuyor. Yol tutuşu çok zayıf bir araba. Özellikle arkasını savurmaya çok meyilli. Frenleri ortalama seviyededir. Kliması arabanın için serinletmeye yetiyor.

Tata İndica Alınır Mı?

Bu arabadan çok fazla bir şey beklemeyin. Ama az para ile yüksek model bir otomobil alıyorsunuz. Yedek parçaları büyük şehirlerde kolaylıkla bulunuyor. Benim gibi küçük yerde yaşıyorsanız internetten bir gün içinde geliyor. İkinci el piyasası fiyatını çok abartmazsanız hızlıdır. Örneğin ben 1 hafta içinde sattım. Almadan önce iyice göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Kaynak: otomobilweb

Yorum Yap
Giriş Yap