Torpido Sökmeden Kalorifer Peteği Temizleme Fiyatı ve İşçilik Ücreti

Okunuyor Torpido Sökmeden Kalorifer Peteği Temizleme Fiyatı ve İşçilik Ücreti

Havalar soğumaya başladığı şu günlerde artık aracımızın kaloriferlerini de yavaş yavaş açacağız. Peki ya araba kaloriferi göğüs sökmeden nasıl temizlenir. Torpido sökmeden kalorifer peteği temizleme ücreti ne kadar? İşte tüm sorulara yanıt arayacağız.

Kış ayı artık iyiden iyiye gelmeye başladı. Zaten bazı şehirlerimize mevsimin ilk karı bile yağdı. Bu sebeple araçlarımızın kaloriferini de yavaş yavaş çalıştırmaya başlayacağız. Ancak kalorifer peteği tıkalı olursa kalorifer ya ısıtmaz ya da ılık üfler. Bu durumda aracınızın tıkalı olan kalorifer peteğini açtırmanız gerekir. Eskiden kalorifer peteği ön göğüs sökülerek temizlenirdi. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte kalorifer peteğini sökmeye hiç gerek kalmadan makine yardımıyla temizlenebiliyor.  Bu konuyla ilgili olarak “Kalorifer neden ısıtmaz. Neden sıcak üflemez” yazımıza göz atabilirsiniz.

Arabanın kalorifer peteğinin tıkanmasının nedeni, radyatör suyunda şebeke suyu kullanılmasıdır. Çünkü ülkemizin suları çok kireçli olduğu için zamanla kireç birikmesine neden olur. Bu da aracınızın petek hortumlarının kireç nedeniyle tıkanmasına neden olur. Tıkanma olunca sıcak su peteğe geçemez ve kalorifer doğal olarak ısıtmaz.

Kalorifer Peteği Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer peteğini temizletmek için artık göğüs ve torpidonun sökülmesine gerek yok. Bunun yerine ustanız aracınızın motorunun arkasında bulunan kalorifer hortumlarını yerinden söker. Bu hortumları söktükten sonra makineyi bağlar. Makine içerisinde bulunan ilaç peteğin içinde devir daim yaptırılır. Kalorifer peteği temizleme süresi yaklaşık olarak 2 saat sürebilmektedir.

Kalorifer Peteği Ne Kadara Temizlenir?

Göğüs ve torpido sökmeden aracınızın kalorifer peteğini temizletmek 2021 – 2022 yılı için 150 ile 400 lira arasında bir fiyata mâl olacaktır. Aradaki bu fiyat farkı ise temizlemede kullanılan makinenin kalitesine bağlıdır. Örneği ben temizletme için araştırma yaparken ilk olarak 150 liralık yere temizlettim ama kalorifer yine ısıtmadı. Sonra gittim 350 liralık yere temizlettim sıcacık yapmaya başladı. Yani ucuz etin yahnisi de kötü oluyor.

Yorum Yap