Toyota Corolla E110 (1999-2001) Nasıl Araba, Alınır? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Toyota Corolla E110 (1999-2001) Nasıl Araba, Alınır? Kullanıcı Yorumları

Dünya’nın en çok tercih edilen otomobil markası olan Toyota’nın ülkemizde en çok sevilen modeli olan Corolla’nın 1999 ile 2001 yılları üretip sattığı E110 kasası nasıl bir araba, alınır mı sorularına yanıt arayacağız. Ayrıca Toyota Corolla E110 kullanıcı yorumuna yer vereceğiz.

Toyota Corolla ülkemizde olduğu dünyada da oldukça tercih edilen bir otomobil markasıdır. Yıllardır tüm Dünya’da en çok satılan otomobil markası unvanını elinde bulundurmaktadır. E110 bir istisna olarak çok tutulmamış ve Toyota’da bunun farkında olduğu için Türkiye’de 2 sene boyunca satmıştır.

Toyota Corolla E110 (1999-2001) Nasıl Bir Araba?

Aslında fena sayılmayacak bir otomobil ancak efsane kasa corolla‘dan sonra çok istenileni veremediği için onun gölgesinde kaldı. Tabi insanlarda daha güzel olmasını beklerken daha kötü bir kasa çıkınca tercih etmediler. Neyse Corolla E110’un Linea Luna, Linea Sol, Linea Terra, Luna, Luna Special, Sol, Sol Special, Terra, Terra Special, VVT-i Sol ve VVT-i Terra donanım paketleri vardır. “ABS, klima, dört cam otomatiği, elektrikli aynalar ve camlar” gibi temel özelliklere sahiptir. Corolla AE110 kasada 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman seçenekleri vardır. Bilinen hiç bir kronik sorunu yoktur.

1.3 Benzinli : Toyota’nı ölümsüz diye tabir edilen motorudur. Çok sağlam ve ekonomik bir motordur. 86 beygir ve 150 Nm tork güç üreten 4 silindirli bu motor şehir içinde 9, şehir dışında 6 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile uyumlu bir motordur.

1.4 Benzinli : Bu motor çok fazla tercih edilmemiştir. 97 beygir ve 130 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9.2, şehir dışında 6.3 litre yakıt tüketmekte olup, LPG ile uyumlu bir motordur.

1.6 Benzinli : En çok tutulanı 1.6 VVTi motordur. Teknoloji harikası kaya gibi sağlam bir motordur. 110 beygir ve 150 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9.5, şehir dışında 5.5 litre yakıt tüketmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur. Eğer Corolla alacaksanız bu motora sahip olan bir tanesini almanızı tavsiye ederim.

Kedi göz Corolla

Kedi göz Corolla

Toyota Corolla E110 (1999-2001) Kullanıcı Yorumu

Fiyatının uygun olması ve arkasında Toyota bulunması sebebiyle 2001 model bir Toyota Corolla aldım ve hala daha kullanıyorum. Bu arabanın bu kadar ucuz olabilmesine gerçekten şaşıyorum. Neyse ilk olarak içi anlatmaya başlayım. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde kaliteli kaplama kullanılmıştır. Üretilmesinin üstünden 20 yıldan fazla geçmesine rağmen en ufak bir çatlama ve solma olmuyor. Donanım olarak bana yeterli geliyor. 1.6 motorunun performansı gayet güzel. Şehir içinde ara hızlanmalarda güzel ivmeleniyor. Arka diz mesafesi oldukça geniştir. Bagaj hacmi yeterli seviyededir. Bebek arabası ve bir kaç çantayı rahatlıkla sığdırabiliyorum. Uzun yolda performansı güzeldir. Yol tutuşu fena sayılmaz. Özellikle 3 bin devirden sonra motor sesini içeriye alıyor. Ses yalıtımı biraz daha güzel olabilirdi. Frenleri gayet güçlüdür ve arabayı kısa mesafede durdurabilir.

Toyota Corolla E110 (1999-2001) Alınır Mı?

Evet bu fiyatlara bu kalitede olan bir arabayı bulmanız çok zor. Zaten Toyota sorunsuzluğu ile bilinen bir markadır. Bu arabaların çok fazla tutulmuyor olması fiyatının da ucuz olmasını sağlıyor. Bana göre temiz kullanılmış bir tanesi alınabilir.

Yorum Yap