Toyota Verso Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Toyota Verso Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Toyota’nın 7 kişilik aile otomobili olan Verso nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Toyota Verso kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Toyota’nın MPV sınıftaki aracı olan Verso, ülkemizde ilk olarak 2002 yılında satılmaya başlamış, 2013 yılında yeni kasası ile yer almış ve 2017 yılında satıştan kaldırılmıştır. Pek çok ülkede Toyota Corolla Verso adıyla satılmaktadır.

Toyota Verso Nasıl Bir Araba?

Toyota zaten dünyanın her zaman en sorunsuz ve kaliteli otomobillerini üretmesiyle bilinmektedir. Verso’da oldukça kaliteli ve sorunsuz bir otomobildir. Arka ikinci sıra koltukları bulunan verso’nun bagaja gelen koltukları yatırıldığı zaman devasa bir bagaj hacmi oluyor. Active, Advance, Comfort Extra, Elegant, Elegant Plus, Premium ve Premium Nav gibi donanım paketleri vardır. 6 ileri manuel ve tam otomatik şanzımanlı vites seçenekleri vardır. Özellikle otomatik şanzımanı kaya gibi sağlamdır. Donanım olarak ABS, ESP, 8 hava yastığı, hız sabitleyici, çift yönlü dijital klima, katlanır koltuklar, soğutmalı torpido, açılır cam tavan ve elektrikli aynalar gibi özellikleri vardır. Verso’nun motor teknik özelliklerine bakacak olursak;

1.6 Benzinli : 1.6 litrelik valvematic motor 132 beygir ve 165 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile tam uyumlu bir motordur. Şehir içinde 8.6, şehir dışında 5.6 litre yakıt tüketmektedir. En çok tutulan motor seçeneğidir.

1.6 D-4D : Toyota’nın Bmw’den ithal ettiği motordur. BMW kendi araçlarında bu motorun aynısını kullanmaktadır. 112 beygir ve 270 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 5.5, şehir dışıda 4.3 litre yakıt tüketmektedir. Çok sağlam ve sorunsuz bir motordur.

1.8 Benzinli : Eğer yüksek performans istiyorsanız bu motoru tercih edebilirsiniz. 147 beygir ve 190 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 9, şehir dışında 6 litre yakıt tüketmekte olup, LPG ile tam uyumlu bir motordur.

2.0 D-4D Dizel : Eğer dizel bir Verso istiyorsanız mutlaka bu motora sahip olanını tavsiye ederim. Gerçekten çok performanslı bir motordur. 124 beygir ve 300 Nm tork güç üretmektedir. Şehir içinde 6, şehir dışında 4.5 litre yakıt tüketmektedir.

İlginizi Çekebilir : Efsane Kasa Toyota Corolla Nasıl Araba?

Toyota Verso Kullanıcı Yorumu

Benim gibi 4 çocuklu bir aile iseniz mutlaka bir Verso’ya bakmışsınızdır diye düşünüyorum. Bende bu arabayı almadan önce MPV arabaları çok araştırdım ve sorunsuzluğu ve genişliği nedeniyle Verso’da karar kıldım. Verso’nun içine oturduğumda daha önce hiç bu kadar geniş bir otomobilin içine oturmadığımı düşündüm. Bırakın ön taraf genişliğini arka koltukta 4 kişi bile rahatlıkla yolculuk yapabiliyor. Arka şaft tüneli bulunmadığı için çok harika bir diz mesafesi vardır. Arka sıradaki koltukları yatırdığımda 2 bebek arabası, 4 bavul rahatlıkla sığabiliyor. Şehir içinde motor performansı güzeldir. Ara hızlarda kolay ivmeleniyor. Boş ağırlığı 1700 kilogram olduğu için yola sağlam basıyor. Altı yerden yüksek olduğu için köy yollarına da iyi geliyor. Uzun yolda 160-170 km/s hızla kolaylıkla gidebiliyorsunuz. Frenleri harika güçlüdür. Kliması sanıyorum arabanın geniş olması sebebiyle çok güçlü. İçerisinde kaliteli malzeme kullanılmıştır.

Toyota Verso Alınır Mı?

Evet 3 yıldır kullandığım Verso bana hiç sorun çıkarmadı. Bakımlar için ihtiyacım olan yedek parçalarını kolaylıkla bulabiliyorum. Ayrıca parçacıya gittiğimde kafama gelen parçaları soruyorum hepsi var. Ancak yan sanayisi çok olmadığı için biraz pahalı. İkinci el piyasası ortalama seviyededir.

Kaynak : otomobilweb

Yorum Yap