Triger Kayışı Değişim Fiyatı

Okunuyor Triger Kayışı Değişim Fiyatı

Triger kayışı değişim fiyat bu noktada büyük bir önem taşır. Triger kayışının kopması araç sürücüleri için yaşanan en büyük aksiliklerden birisidir. Son derece önemli bir yere sahip olan triger kayışının kopması neticesinde pek çok olumsuzluk yaşanabilir. Araba kullanıcılarının bildikleri şeylerden birisi, belirli kilometrede bir triger kayışı değiştirilir. Bahsi geçen triger kayışı, araçların ateşleme zamanı için büyük bir önem taşır.

Araçların önemli parçalarından biri olan triger kayışının ne işe yaradığını ve arıza durumunda nelere yol açabileceğini biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise bence acilen evet demek için çaba sarf edin. Çünkü triger kayışı ciddiye alınması gereken bir konudur. Araç kullanıcılarının bu parça ile ilgili tüm detayları bilmesi gerekir. Buna ek olarak bu parçada oluşan arızaların nasıl giderilmesi gerektiği de mutlaka bilinmelidir. Aksi taktirde büyük problemler yaşayabilir, maddi zarara uğrayabilirsiniz.

Triger kayışı değişim fiyat konusunda birçok insan meraklanmaktadır. Her geçen sene zam gelen triger kayışı fiyatları marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. 400 TL ile 2000 TL arası değişiklik gösteren triger değişim fiyatlarını bildirmiş olalım. Aracınızın model ve markasına göre bu fiyatta değişiklik olabileceği söz konusudur.

Triger Kayışı Koparsa

Triger kayışı değişim fiyat konusu triger kayışı koparsa gibi durumda merak uyandırmaktadır. Her aracın triger kayışı kopabilir. Yani bu problem herkesin başına gelebilir. Koptuğunu gösteren herhangi bir ikaz lambasının bulunduğunu söylemek doğru olmayacak. Zaman içerisinde yıpranan, belli zamanlarda değişimi yapılmamış kayışlar mümkün olan her an içerisinde kopabilir. Bu durum ne yazık ki büyük masraflara sebep erebilir. Triger kayışı koptuğu vakit, araç çalışma yetisini kaybeder ve çalıştırılmak istendiği vakit aracınızda daha büyük problemler oluşabilir. Mesela pistonların zarar görmesi bu duruma bir örnek gösterilebilir. Ardından motordaki pek çok parçanın birbirine vurmaya başlaması ile beraber akıl almaz aksilikler yaşanır. Bu durum cebinize birçok zarar verebilir. Triger kayışının koptuğu durumlarda araç kesinlikle stop edilmeli ve kesinlikle çalıştırılmamalı. Ardından bir çekici ile aracınızın bir tamir merkezine götürülmesi gerekir.

Triger-Kayisi-Degisim-Fiyati

Triger Kayışı Değişim Fiyatı

Triger Kayışı Ne Zaman Değişir?

Triger kayışı değişim fiyat konusuna bir açıklık getirmişken, triger kayışı ne zaman değişir konusunu da detaylandıralım. Piyasadaki birçok araç 70.000 ile 90.000 arasında triger kayışını değiştirmeye başlar. Bazı arabalar için bu durum 90.000 km ile 120.000 km arasında değişebilir. Triger kayışı takviyesini ihmal etmemek önem taşır. Bu gibi önemli bir parçasının değişim sürelerini iyi biliyor olmak fayda sağlar. Direkt olarak servisi arayarak net bir bilgi almanız ve triger kayışınızın ne zaman değiştirilmesi gerektiğini öğrenmeniz büyük önem taşır. Zamanında değiştirilen triger kayışı yararınıza olacaktır. Bu durum hem bütçenizi korur hem de aracınızın ömrünü uzatır.

Yorum Yap