Volkswagen Lupo Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Okunuyor Volkswagen Lupo Nasıl Araba, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Volkswagen’in bir dönem sadece internet üzerinden sattığı ancak Türkiye’de Volkswagen bayilerinde de satılan modeli olan Lupo nasıl bir araba, alınır mı gibi sorulara yanıt arayacağız. Ayrıca Volkswagen Lupo kullanıcı yorumuna yer vereceğiz. 

Volkswagen 1999 Berlin otomobil fuarında yeni modeli olan Lupo’yu tanıttı ve 2000 yılında satışa sundu. Aynı yıl ülkemizde de satılmaya başlanan Lupo 2001 yılında yoğun satışta kalmış ancak 2002 yılında satıştan kaldırılmıştır. 2003 yılında kısa bir süreliğine tekrardan satışa sunulan Lupo istenilen satış rakamlarını yakalayamayınca aynı yıl satıştan kaldırıldı.

Volkswagen Lupo Nasıl Bir Araba?

Tasarım olarak baktığınız zaman Polo ile aynı hatlara sahip bir otomobil olan Lupo, ondan daha küçük boyutlara sahiptir. A segmenti bir otomobil olan Lupo 3 kapılı hatchback bir arabadır.  Ülkemizde Oxford ve Trendline donanım paketleriyle satılmıştır. Özellik olarak “ABS, klima, ön iki cam otomatiği, iki hava yastığı” gibi özellikleri bulunmaktadır. Ülkemizde 4 ileri otomatik ve 5 ileri manuel şanzımanlı vites seçenekleri vardır. Lupo, 1.4 litrelik benzinli motor seçeneği  ile satılmıştır. 4 silindirli olan bu motor 75 beygir ve 125 Nm tork güç üretmektedir. LPG ile uyumlu bir motor olup şehir içinde 8.5, şehir dışında 5.5 litre yakıt tüketmektedir.

Volkswagen Lupo Kullanıcı Yorumu

Kız kardeşim için şehir içinde işe git gel kullanacağı bir otomobil arayışındayken Lupo almaya karar verdik. İlk gördüğümde tek kapılı Polo sanmıştım. İçine oturduğunuzda tipik Volkswagen göğsü sizi karşılıyor. Ön tarafının genişliği güzel, ancak arka diz mesafesi çk dar. Ben bir kaç defa arkasına oturmaya çalıştım ama çok dar. Ancak yine de bu otomobilin şehir içi bayan arabası olduğunu unutmayın. 75 beygirlik motoru çok üstün bir performans sergilemese de idare eder. Ara hızlanmalarda falan güzel işler çıkarıyor. Kardeşim 4 yıldır kullanıyor ve daha bir kere bile arıza çıkarmadı. Biz de bakımlarını aksatmıyoruz ama. Ön göğüs ve kapı içleri gibi yerlerde yumuşak plastik malzeme kullanılmış. Çatlama ve solma olmuyor. Lupo’nun yol tutuşu biraz zayıf, virajlarda arkasını savurmaya çok meyilli bir araba. Uzun yola bir kaç defa çıktım, bir sorun yaratmıyor ama yan rüzgarlardan fazlaca etkileniyor. Lupo ile 120 üstüne çıkmak pek hoş değil.

Volkswagen Lupo Alınır Mı?

Bu araba ülkemizde çok fazla tutulmamıştır. Ancak fiyatına göre baktığınız zaman alınabilecek en iyi bayan arabalarından bir tanesi. Yedek parçlarını bulmak zor değil, zaten motor ve mekanik aksam olarak polo ile aynı parçaları kullanıyor. Kaporta aksam parçaları bulunabiliyor ama biraz pahalı. İkinci el piyasası ise çok zayıf.

Yorum Yap